Медики кажуть, що лише кожен другий хворий знає про свій ВІЛ-статус


Сьогодні, 29 листопада в Івано-Франківську відбулась прес-конференція до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом та солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ.

За словами заступниці головного лікаря Івано-Франківськ центру СНІДу Наталії Дьоміної, з початку епідемії, 1988 року, на Івано-Франківщині виявили дві тисячі осіб з ВІЛ/СНІДом, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зараз на обліку знаходяться 1147 ВІЛ-інфікованих, 450 у статусі СНІДу, а також 24 дитини зі статусом ВІЛ та половина з діагнозом СНІД.

Загалом на Прикарпатті через ВІЛ померли 500 чоловік.

"Якщо раніше тільки 14 % людей інфікувались статевим шляхом, то зараз цей показник складає 73%. Якщо раніше вважалось, що СНІДом хворіють тільки ті, хто надає секс послуги, чоловіки, які мають секс з чоловіками, то зараз хвороба вийшла в суспільство. Великий відсоток інфікованих – це підлітки і молоді люди від 15 до 20 років. Це ми пов’язуємо з тим, що зараз поширені наркотичні речовини у таблетованих формах, йде розгальмовування поведінки та багато незахищених статевих контактів у підсумку", - каже медик.

Вона додає, до про свій ВІЛ-позитивний статус знає кожна друга людина.

Наразі лікування та діагностика ВІЛ є безкоштовним.

Спеціаліст з інфекційних хворіб Лариса Репета розповідає, що наступного року в Україну завезуть більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. Тож тепер тест на ВІЛ можна буде пройти у сімейного лікаря.

Керівник проекту БО "100 відсотків життя Івано-Франківськ" Радислав Петрів зауважує, що ВІЛ-інфіковані, які проходять антиретровірусну терапію – не несуть небезпеку

"Ми допомагаємо людям справитись з соціальною напругою. Незнання є найбільшою загрозою і небезпекою. цьогорічнім гаслом є "Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ"", - кажуть спеціалісти.

До слова, 1 грудня на площі біля ратуші всі бажаючі зможуть безкоштовно пройти тест на ВІЛ.