Мер Долини пояснив, які вигоди принесе сонячна електростанція на водоканалі


Міський голова Долинської громади Іван Дирів пояснив, для чого на місцевому водоканалі облаштовують сонячну електростанцію за 4,7 млн гривень.

За словами очільника громади, зараз триває один з етапів з встановлення панелей. Завершити роботи планують до кінця жовтня. Запланована потужність – 140 кВт. Дирів вважає, що така потужність дозволить організувати мінімальне постачання води жителям міста і сіл, у випадку ймовірних відключень електроенергії.

"Досвід минулої зими, коли російські ракетні удари спричиняли руйнування інфраструктури та залишали українців без доступу до питної води, спонукає шукати та впроваджувати найоптимальніші рішення, щоб забезпечити в нашій громаді водопостачання та водовідведення при умові тотального знеструмлення протягом навіть не годин, а днів та навіть тижнів, - пояснює голова громади. - Хоча сонячні електростанції не можуть вирішити всі складні проблеми, пов’язані з війною, вони можуть стати життєво важливим джерелом електрики. Тобто забезпечувати мінімальне постачання води жителям міста і сіл, коли інші джерела енергії недоступні".

Він також додає, що встановлення такої станції дозволить не підіймати тариф на воду.

"Ще однією перевагою використання сонячної енергії для потреб водоканалу є те, що ми зможемо не піднімати тариф, хоча у зв’язку з подорожчанням електроенергії для цього, на жаль, є всі передумови, адже однією з його найвагоміших складових є витрати на електроенергію.Крім того, на зекономлені гроші підприємство матиме змогу замінювати зношені мережі та вчасно платити зарплату працівникам", - зауважує Дирів.

Зауважимо, що на капітальний ремонт системи електропостачання очисних каналізаційних споруд з влаштуванням сонячної електростанції міська рада витратить 4 765 380 гривень. Виконавець робіт - франківська фірма ТОВ "Стем Солар".

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!