На Буковині фермер незаконно знищив унікальне поселення ховрахів


На берегах Дністра у Чернівецькій області фермери незаконно розорали поселення ховраха європейського.

Цей вид є одним з найрідкісніших звірів в Україні. Таких колоній, як була біля села Бернове (Кельменецька територіальна громада), усього налічується 5-6. Усі відомі поселення розміщені в Чернівецькій області. Про це повідомила Українська Природоохоронна Група - UNCG.

Раніше чисельність виду можна було обліковувати тисячами, а сьогодні ховрахів в Україні лишилось кілька десятків і кожну з колоній щороку ретельно обстежують науковці. Вид охороняється Червоною книгою України та Бернською конвенцією, імплементація якої вимагається в рамках євроінтеграційних процесів України.

"Що стосується ділянок, які розорав фермер: частина з них перебуває в державній власності і входить до складу національного природного парку «Хотинський». Інші розорані ділянки, хоч і не входять до нацпарку, внесені в Державний земельний кадастр з невизначеною формою власності і не мають юридичних підстав для розорювання. Тобто всі ділянки розорані незаконно. Ми звернулись до Офісу Генерального прокурора з проханням притягнути до відповідальності порушників та встановити причетність до цього злочину проти природи керівництва місцевої громади",- кажуть природоохоронці.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!