На Івано-Франківщині масово горить суха трава


За минулу добу вогнеборці ліквідовували 11 пожеж, з них 9 в природних екосистемах. Про це повідомляє управління ДСНС в Івано-Франківській області.

18 квітня о 17:25 в місті Калуш виникла пожежа сухої трави на площі 200 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 18:11 в селі Котиківка Коломийського району виникла пожежа побутового сміття на відкритій території сміттєзвалища КП "Городенка-житлосервіс", на площі 70 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 19:25 в місті Надвірна  виникла пожежа сухої трави на площі 150 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 19:57 в місті Тисмениця Івано-Франківського району  виникла пожежа сухої трави, на площі 400 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 20:36 в селі Лоєва Надвірнянського району виникла пожежа сухої трави на площі 800 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 21:01 в селищі міського типу Брошнів-Осада Калуського району виникла пожежа сухої трави на площі 300 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 21:02 в селі Михалків Коломийського району виникла пожежа сухої трави на площі 200 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 21:10 в місті Болехів Калуського району виникла пожежа сухої трави на площі 500 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 21:33 в селі Фатовець Коломийського району виникла пожежа сухої трави на площі 200 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.

            О 22:02 в селі Гошів Калуського району виникла пожежа сухої трави на площі 200 м.кв. Причина виникнення пожежі встановлюється.


Унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я.


Лише упродовж минулої доби в екосистемах області сталося 17 пожеж, вигоріло майже 6 га сухостою!


Шановні мешканці краю, звертаємо вашу увагу: що парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.
За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці!


Потрібно дотримуватись таких правил:
•    не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
•    не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
•    категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
•    організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками
•    не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
•    очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
•    не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
•    при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
•    залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
•    проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.
 
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.
Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!