На Марсі зійшла лавина


Орбітальний апарат розвідки Марсу NASA зафіксував крижану лавину, що зійшла на планеті, та зробив її фотографії.

За словами експерта Місячної і планетарної лабораторії Університету Арізони Кенді Хансен, зазвичай таке природне явище відбувається на Марсі навесні, коли сонячне тепло змушує танути крижані шари, передає видання IBT.

"Кожну весну Сонце сяє на стороні ряду шарів на північному полюсі Марса, відомих як шаруваті відкладення північної полярності. Тепло дестабілізує лід, і блоки розпадаються", - зазначила Хансен.

Хмара від лавини утворюється, коли розпушені шари сміття досягають дна марсіанської скелі. Оскільки шари на дні гори складаються з різних матеріалів з різними текстурами і кольорами, лавина утворює хмари з незвичайним зовнішнім виглядом.

"Коли вони досягають дна кручі заввишки більше 500 метрів, блоки піднімають хмару пилу. Шари під ним відображаються різними кольорами і текстурами в залежності від кількості пилу, змішаного з льодом", - додала експерт.

Крім теплої пори року, лавини на Марсі також можуть бути викликані низкою факторів на його поверхні. Наприклад, в червні 2018-го орбітальному апарату NASA вдалося виявити лавину, викликану впливом метеорита на Марс.