На Прикарпатті відбувся тренінг «Академія лідерства»


На базі кафедри державного управління місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за сприяння представництва Ради Європи в Україні відбувся тренінг «Академія лідерства».

Серед його учасників - слухачі магістратури, працівники органів місцевого самоврядування, представники громадської організації «Молодь і влада». Подібні тренінги проводилися у Вінниці, Житомирі, Луцьку.

«Лідерство – це соціально-психологічні задатки, - розмірковує завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор Дмитро Дзвінчук про те, чи можна навчитися лідерству. – У кожної людини є свої переваги, достоїнства і  недоліки. Можна навчити використати достоїнства і переваги у роботі й не показати, звести до мінімуму недоліки. Це найважливіше завдання у психології управління».

 На його думку, ідеальним є той варіант, коли керівник певної організації уособлює в собі лідерські якості, вважається авторитетним у колективі, який очолює.

За словами керівника програми Ради Європи «Посилення спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрія Гука, у багатьох країнах тренінги з лідерства, зокрема  у сфері бізнесу, є найбільш дороговартісними. «В усьому світі вже зрозуміли, що від того, як здійснюється керівництво, як керівник використовує потенціал своєї команди, як він його розвиває, залежить ефективність досягнення результату, - зазначив Андрій Гук. – Особливо це стало зрозумілим після фінансово-економічної кризи, коли вона досягла вже й місцевого рівня. Тренінги з лідерства розроблялися з метою активізації лідерського потенціалу, засновниками цього курсу були радники Тоні Блера, які свого часу консультували його з питань розвитку сегменту місцевої регіональної демократії й розробили для Ради Європи курс тренінгів».

Цей курс нині адаптований до потреб України. Його вже прослухали групи міських голів, на черзі – сільські та селищні голови з усіх регіонів України. Після завершення тренінгів розпочнеться робота з розробки адаптованої до умов регіонів методології викладання його на місцевому рівні.