На вихідних у Вільшаниці Тисменицького району з нагоди 575-ї річниці від першої писемної згадки про село урочисто відкрито та освячено в’їзний знак.
Шестиметровий тризуб відтепер сповіщатиме про в’їзд у населений пункт, який з висоти пташиного польоту має вигляд малого герба України.
З цієї нагоди на урочисте віче зібралася велелюдна громада, завітали поважні гості.
Пам’ятний знак окропили свяченою водою та благословили учасників заходу священики Василь Середюк та Михайло Ющишин.
Із привітальним словом звернувся до присутніх сільський голова Вільшаниці Михайло Рапій – основний ініціатор встановлення патріотичного пам’ятного знака при в’їзді у село. Він розповів, як реалізовувалася ідея, починаючи від проекту до втілення її у життя, подякував усім причетним до побудови, а саме: директору ТзОВ «Екопродукт» Сергію Поліщуку, голові правління СТ «Едельвейс» Галині Рапій, директору Вільшаницької школи Василю Рапію, учителю фізкультури Роману Рапію, працівникам сільської ради і будинку культури, місцевому активісту Василю Магдачу та іншим.
Привітали громаду села із святковою подією керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, представники ВО «Голос» Ростислав Гудзінський, Віталій Чорненький, головний отаман ГО «Галицька козацька Січ» Ігор Стефурак, депутат сільської ради Володимир Татарин, директор місцевої школи Василь Рапій, співавтор книжки про історію села, учитель школи Богдан Татарин та інші.
Програму, яку підготувала художній керівник місцевого будинку культури Оксана Архамула, продовжило театралізоване дійство на патріотичну тематику. Учасників визвольних змагань – вихідців із Вільшаниці, героїв Небесної сотні та воїнів, які на східному фронті відстоюють незалежність нашої держави, вшанували хвилиною мовчання. Запалені поминальні свічки молодь виклала у формі тризуба.
Роботи із виготовлення та встановлення в’їзного знака тривали трохи більше місяця. За цей час розроблено проект, зібрано матеріали, споруджено композицію – тризуб із назвою села, роком утворення, національною символікою та патріотичними кольорами, стелою із інформацією про Вільшаницю, а згодом – викладено бруківку. Кожна деталь пам’ятної споруди свідчить про патріотизм жителів цього населеного пункту, пошану до історії країни та любов до своєї малої батьківщини.