На «всенародному опитуванні» Зеленського працювала 11-річна дівчинка. Нацполіція почала розслідування


Національна поліція розпочала розслідування щодо роботи неповнолітніх волонтерів на «всенародному опитуванні», яке ініціював президент України Володимир Зеленський. Наймолодшій волонтерці було лише 11 років.

Про це повідомив очільник Нацполіції Ігор Клименко під час брифінгу 25 жовтня, інформує Громадське.

Зокрема правоохоронці будуть перевіряти, чи давали батьки всіх неповнолітніх волонтерів свою згоду на роботу під час «президентського опитування». За словами Клименка, далеко не у всіх були відповідні документи.

Також на батьків наймолодшої 11-річної волонтерки поліція склала протокол, адже займатися волонтерською діяльністю за згоди батьків можна лише з 14 років.

Нагадаємо, 25 жовтня, під час проведення місцевих виборів та паралельного «всенародного опитування» Володимира Зеленського, у мережі почали з'являтися свідчення участі у ньому неповнолітніх.

У різних областях України діти працювали волонтерами або й навіть отримували бланк для відповідей на запитання.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова пояснила що, оскільки опитування є добровільним, участь у ньому дітей регламентується законом «Про волонтерську діяльність».

Відповідно до нього, волонтерами можуть бути люди віком від 14 років, але неповнолітнім (14-18 років) треба отримати на це згоду батьків. Більш того, неповнолітні не можуть бути волонтерами у медичних закладах та ще в деяких випадках, але у виборах та опитуваннях брати участь їм не заборонено.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!