Обмін полоненими: 35 в'язнів Кремля вилетіли з Москви


Україна, щоб визволити утримуваних Росією своїх громадян, видає Кремлю підозрюваних у скоєнні злочинів.

Наразі відомо, що російський і український літак синхронно вилетіли з аеропортів Києва та Москви. Очікується, що на них – учасники обміну.

В аеропорту «Бориспіль» перебувають численні журналісти, туди ж привезли родичів звільнених українців, пише Радіо Свобода.

Бранців Кремля буде зустрічати президент України Володимир Зеленський. На місце вже прибули міністр МВС Арсен Аваков та голова СБУ Іван Баканов.

За попередніми даними, Росія віддає Україні 35 українців у межах обміну утримуваними особами. Про це, зокрема, повідомив у Twitter Марк Фейгін, громадський захисник засудженого в Росії українського журналіста Романа Сущенка.

За його словами, до України мають вирушити 24 військовополонені українські моряки, режисер Олег Сенцов, журналіст Роман Сущенко, засуджений у справі «кримських диверсантів» Євген Панов, активіст Олександр Кольченко, засуджені нібито за участь у Першій чеченській війні українці Станіслав Клих та Микола Карюк, засуджені за тероризм 21-річний Павло Гриб та Олексій Сизонович, активіст Володимир Балух, 21-річний студент і блогер Артур Панов та кримськотатарський активіст Едем Бекіров.

Влада України і Росії число обмінюваних осіб поки що офіційно не повідомляє.

Зранку 7 вересня координатор групи захисту українських військовополонених моряків Микола Полозов повідомив, що процес звільнення моряків «пішов».