Олександр Сич: Підміна народовладдя бюрократією - прямий шлях до авторитаризму


Ліквідувати обласні ради в процесі розгляду заявки України щодо надання статусу кандидата в члени Європейського Союзу - це практично рафінована провокація, що межує зі злочинною дією, проти українського курсу на євроінтеграцію. Адже один із головних критеріїв на вступ до ЄС - це демократичність країни-кандидата. В свою чергу, лакмусовим папірцем демократичності для ЄС є наявність розвинутого і самодостатнього місцевого самоврядування.

На цьому під час етеру на ОТБ "Галичина" наголосив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. 

Політик відзначив, що розпочати таку ліквідацію Верховна Рада планувала, ухвалюючи закон про особливості функціонування державної служби і місцевого самоврядування в період воєнного часу. Згідно первісного варіанту цього законопроекту обласні ради мали практично припинити свою діяльність в період воєнного часу.

"Врешті, після гучних скандалів прийнято компромісний (хоч далеко не найкращий) варіант закону. Одначе такий крок свідчить про погані тенденції і заставляє задуматися над питанням післявоєнного устрою держави і збереження в ній засад народовладдя. Для владної команди існує два варіанти поведінки щодо обласних рад:

1) знищити їх так, як сьогодні вона практично знищила районні ради;

2) посилити їх роль, повернувши вкрадені в 1991 р. президентом Л. Кучмою повноваження щодо формування власних виконкомів.

Який вона варіант вибере - це й буде лакмусовим папірцем її справжньої, а не декларованої, демократичності. Бо право народу формувати органи влади - це демократія. А практика призначати такі органи влади чиновником зверху - це бюрократія.Підміна народовладдя бюрократією - прямий шлях до авторитаризму", - підкреслив Олександр Сич.

Читайте також: Монополізація влади у час війни: Чи можливий розпуск Івано-Франківської облради?

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!