Опозиція закликає генпрокурора провести незалежне розслідування


Опозиція закликає генерального прокурора України провести незалежне розслідування стосовно жорстокого розгону активістів Євромайдану.

Про це на брифінгу в Штабі національного спротиву в суботу, 14 грудня, заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, пише Радіо Свобода.

Він наголосив, що опозиція закликає генпрокурора «не дати можливості сховати свідків і свідчення».

«У процесі цього розслідування, за нашими даними, будуть спливати десятки високопосадових чиновників, які давали вказівки розганяти Майдан та бити людей, і які готували плани щодо запровадження надзвичайного стану», − наголосив Яценюк.

«Серед цих осіб є ті, які не є членами Кабінету міністрів України, є ті, які не представляють Партію регіонів, а є так звані керівники громадсько-політичного руху, який нещодавно був дуже широко прорекламований в Україні і начебто мав вказувати на український вибір», − сказав Яценюк.

Янукович відсторонив Попова і Сівковича

Президент України Віктор Янукович відсторонив від посад заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича і голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова за клопотаннями Генеральної прокуратури України.

Як повідомляє прес-служба президента, відповідні укази він підписав «у зв’язку з підозрою у причетності зазначених посадових осіб до порушення конституційних прав громадян, які 30 листопада 2013 року перебували на майдані Незалежності в Києві».

«Президент сподівається, що Генеральна прокуратура об’єктивно та всебічно проведе розслідування цих подій і запропонує суспільству конкретні юридичні заходи реагування на допущені протиправні дії», – йдеться в повідомленні.

Глава держави також пропонує правоохоронним органам провести розслідування відкрито і прозоро й «поставити крапку в цьому питанні». «Президент звертає увагу, що для жодних посадових осіб держави не повинно бути винятків у питаннях відповідальності за вчинення незаконних дій», – йдеться в повідомленні.

Генпрокурор Пшонка про домашній арешт

Генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що ГПУ вручила повідомлення про підозру у перевищенні влади у зв’язку з розгоном Майдану 30 листопада заступнику секретаря РНБО Володимиру Сівковичу, голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, на той час начальнику київської міліції Валерію Коряку і його заступнику Петрові Федчуку.

«Усім цим чотирьом особам буде обрано запобіжний захід. Порушено питання про застосування щодо них домашнього арешту», – повідомив генпрокурор.

За його словами, слідство встановило, що в ніч з 29 на 30 листопада в кабінеті начальника головного управління МВС України в Києві Коряка перебував заступник секретаря РНБО Сівкович і голова КМДА Попов.

«Саме вони, за даними слідства схиляли його (Коряка – ред.) до застосування сили», – сказав Пшонка.

Він додав, що спочатку Сівкович був з такою метою у Попова, потім вони зателефонували Коряку, а згодом приїхали до нього в кабінет у столичне управління міліції.

Пшонка нагадав, що Коряка відсторонив від виконання обов’язків міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко.

Опозиція раніше вимагала відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка через події на Майдані 30 листопада, коли «Беркут» жорстоко розігнав мирних мітингувальників і десятки людей були поранені.