Організатор Франківського півмарафону розповів, що нового очікує бігунів


Щороку Івано-Франківськ приймає Frankivsk Half Marathon, який традиційно відбувається у вересні.

У студію радіо «Вежі» завітав організатор вже 6-го Франківського півмарафону Ігор Крицак. Говорили про підготовку чергової найбільшої бігової події Франківська, про врахування помилок в організації минулих років та про те, чого нового слід очікувати на цьогорічній події, пише Бліц-Інфо.

Чим особливий цьогорічний марафон?

Я б не сказав, що він буде чимось відрізнятися від попередніх. Скоріше, буде знову ж таки проведений більш якісно, збере більшу кількість учасників. Сподіваюся, що залишитись після себе ще більше позитивних вражень. Бачимо хорошу динаміку, адже кількість охочих в останні дні зростає. Всі повертаються з відпусток і згадують про марафон. Велика кількість учасників з інших міст. А ще вперше за останні роки до нас їдуть професійні атлети з Іспанії.

Щороку були перешкоди в організації: перерита вулиця Лесі Українки та озеро. Цьогоріч є щось таке?

Здається, є вулиця Петрушевича. У проєкті є її реконструкція. Вона візуально не дуже красива, дорожнє покриття не таке, як хотілося. Однак, я впевнений, що її не перериють напередодні марафону. Але нікуди не дінешся, якщо хочемо змінити місто на краще, то мусимо пройти етапи ремонту. В минулому році не було жодних проблем, ніщо не заваджало нам провести подію. Якщо є перешкоди, то ми знаходимо компроміси і долаємо їх.

Які є варіанти дистанцій?

Є класична дистанція Півмарафону 21 кілометр. Вона не для новачків, а для тих, хто вже бігає. Є й менші – це 10 та 5 кілометрів. 10 також потребують підготовки. Також є благодійна дистанція на 2 кілометри, яку можна навіть пройти. Головне - доєднатись до тієї місії, яку ми ставимо. Ми повернулись до підтримки Мальтійської Служби Допомоги, бо вони допомагають нам. Тому хочемо організувати спортивно-рекреаційні ігри для людей з фізичними вадами. Всі вилучені кошти підуть на це.

Ти заявив, що цьогоріч буде найбільша кількість учасників. Наскільки це реально? Скільки вже зареєстровано?

Це реально, тому що на кінець серпня зареєструвалось близько 600 учасників. А в період з початку вересня до дня заходу якраз найдинамічніший і можна цю цифру сміливо множити на два. Я більш ніж впевнений, що можна було б зібрати і більше людей. Франківськ люблять, ми відрізняємося від інших бігових заходівв Україні. Перш за все, завдяки людям, які тут живуть, ландшафту міста, закладам які приймають бігунів та тим, як ми позитивно поводимось під час змагань. Людям це дуже подобається, тому вони їдуть до нас.

Що отримають переможці?

У минулому році за перше місце  - 5 тисяч гривень, друге - 3 тисячі та третє - півтора. Цьогоріч плануємо збільшити призовий фонд. Хочеться бути на рівних з іншими містами України та конкурентно спроможними. 

Нагадуємо, що Франківський півмарафон відбудеться 22 вересня (неділя). Старт о 9:00 з площі Франка. Зареєструватись на забіг можна тут.