Помер український поет, Герой України Дмитро Павличко


На 94 році життя відійшов у вічність Дмитро Васильович Павличко — український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч, Герой України.

Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня, ордена «За заслуги» III ступеня, ордена Свободи, лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Дмитро Павличко народився на Прикарпатті, у мальовничому гірському селі Стопчатові. Трагічну звістку повідомила голова Івано-Франківської ОДА.

Саме цьому талановитому автору належать слова відомої у всій Україні і далеко за її межами пісні «Два кольори», яка є символом безмежної любові до свого роду та Батьківщини.

Нащадки пам’ятатимуть Дмитра Павличка як людину, котра долучилася до створення громадсько-політичної організації «Народний рух України», що відіграла одну з ключових ролей у відновленні Незалежності України у 1991 році. А ще як народного депутата, професора НаУКМА, посла України в Словаччині та Польщі, першого голову Товариства української мови імені Тараса Шевченка та голову Української всесвітньої координаційної ради.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!