Помер знаний дипломат і колишній очільник кафедри міжнародних відносин ПНУ


Помер видатний український дипломат, один із фундаторів дипломатичної служби незалежної України, творець консульської служби країни, засновник напрямку "Міжнародні відносини" Прикарпатського національного університету Петро Данилович Сардачук.

Трагічну звістку повідомив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

"Він виховав не одне покоління українських дипломатів. Вміло вчив нас, молодих дипломатів, а згодом і студентів Прикарпатського університету, професійному ставленню до роботи, державницькому мисленню та відповідальності. Коли помирає така Особистість, світ стає біднішим, бо втрачає те, чим вона жила, як сприймала все, що її оточувало. Невимовно боляче писати ці слова про Петра Даниловича. Вже ніколи ми не отримаємо Його підтримки, не скористаємося Його мудрою порадою. Розділяю скорботу і біль рідних, друзів, колег і усіх, хто знав і працював з Петром Даниловичем. Також висловлюю щире, глибоке співчуття родині",- написав ректор.

Довідково:

Сардачук Петро Данилович – професор кафедри міжнародних відносин, кандидат історичних наук, Надзвичайний та Повноважний Посол України. Почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 2014 року).

Народився Петро Данилович 11 липня 1938 року в селі Звози Ківерцівського району на Волині. Закінчив Львівський державний університет (1960), історичний факультет, Дипломатичну академію Міністерства закордонних справ СРСР (1986). Кандидат історичних наук (1970).

У 1986-1991 роках Петро Сардачук працював Генеральним консулом СРСР в Кракові Польської Народної Республіки. В 1991 році перейшов на роботу до Міністерства закордонних справ України і протягом 1991-1993 років працював начальником Консульського управління Міністерства закордонних справ України.

У 1993-1995 роках – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Словацькій Республіці, у 1995-1998 роках Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща.

У 1990-2001 роках – заступник міністра закордонних справ України, у 2000-2003 роках – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Фінляндській Республіці та в Республіці Ісландія.

З 2003 року – радник-консультант Міністерства закордонних справ України.

З 2007 по 2011 р. очолював кафедру міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!