Понад 33 млн грн отримали від НСЗУ лікарні Івано-Франківщини за лікування COVID-19


Лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.

1159 пацієнтів з ковідом були госпіталізовані в Івано-Франківській області з липня по вересень 2021 року. З них 686 у легкому стані, 395 у середньому та 78 — важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила більше 33,3 млн грн 11 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 44 медичні команди.

Станом на сьогодні в області вже 22 лікарні мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.

Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

l  огляд, тестування на COVID-19;

l  вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;

l  вся діагностика та аналізи;

l  ліки та знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 147 800 осіб, з них двома дозами 97 005.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Івано-Франківської області отримали 8,7 млн грн.

Для того, щоб щепитися від COVID-19 не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти щеплення на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!