Порошенко затвердив стратегію розвитку «Україна-2020»
Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про стратегію сталого розвитку «Україна-2020».
Про це повідомляє прес-служба Глави держави.
«Стратегія сталого розвитку України на період до 2020 року визначає цілі та показники їх досягнення, а також напрямки і пріоритети розвитку країни. Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі. «Стратегія–2020» включає в себе 62 реформи. З них пріоритетними визначені 8 реформ та 2 програми. Визначено 25 ключових показників успішності розвитку країни», - зазначили у прес-службі.
Як першочергові визначені реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади та антикорупційна реформа, судова та реформа правоохоронної системи, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров’я і податкова реформа.
Серед пріоритетів також реалізація двох програм – енергонезалежності та популяризації України у світі і просування інтересів держави у світовому інформаційному просторі.
Реалізація Стратегії передбачає досягнення 25 ключових показників, що оцінюють хід виконання реформ та програм. Зокрема, планується, що Україна увійде у ТОП-30 рейтингу Світового банку Doing Business, рейтинг за зобов’язаннями в іноземній валюті за шкалою рейтингового агентства Standard and Poors становитиме не нижче інвестиційної категорії «ВВВ», валовий внутрішній продукт (за паритетом купівельної спроможності) у розрахунку на одну особу, який розраховує Світовий банк, підвищиться до $16 тисяч.
Чисті надходження прямих іноземних інвестицій до 2020 року мають скласти понад $40 мільярдів, витрати на національну безпеку і оборону – не менше 3% від ВВП. За індексом сприйняття корупції, який розраховує Transparency International, Україна має увійти до 50 кращих держав світу.
За словами заступника глави Адміністрації Президента Дмитра Шимківа, розробка стратегії відбувалась у декілька етапів із залученням широкого кола експертів та громадськості.
«Ми почали розробку Стратегії у липні цього року із запрошення громадськості надавати свої пропозиції щодо бачення розвитку країни. Після цього ми провели декілька десятків обговорень та консультацій із фахівцями та громадськістю, організували можливість і отримали зауваження та пропозиції до Стратегії онлайн, провели онлайн-опитування про ключові показники ефективності розвитку країни», - зазначив Шимків.