Працівники ліцею на Прикарпатті сім років скидаються зарплатнею, щоб самотужки ремонтувати заклад


Своїм коштом і власноруч ось уже 7 років ремонтують школу у Верховині її ж працівники — усі вчителі й техперсонал щомісяця віддають частину зарплатні, а потім  вирішують, як ці гроші витратити. Так уже оновили спортзал, санвузол, коридори.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У ліцейному спортзалі звісно не євроремонт, показують вчителі, але тепер тут дітям хоч безпечно. Нарешті з'явилося опалення, нова підлога та навіть саморобна шведська стінка. А головне — з вікон більше не свищуть протяги. На  канікулах спортзал власноруч відремонтували вчитель праці та два фізкультурники. "По господарству роблю все, що можна, але не білив стіни. Перший раз досвід тут отримав", — каже вчитель.

Їдальню, засукавши рукави, чепурила вчителька молодших класів з колегами.

"Я особисто фарбувала стіни в лимонний колір, малювали панелі у різні кольори", - розповідає вчителька 1-А класу Марія Доняк. 

Поступово у ліцеї навели лад у спальних корпусах, бо тут вчаться діти переважно з високогірних сіл, додому їздять лише на вихідні. А замість холодних вуличних туалетів тепер учні ходять у теплі, в приміщенні. "Це були інвентарні приміщення, для фізкультури", — розповідає директорка закладу Оксана Волинюк.

Гроші на ремонт не спонсорські й не батьківські. Скинулися самі вчителі та техперсонал.

"І приміщення спортзалу, і класів, і коридорів були у критичному стані. У нас іншого виходу не було", — каже директорка Верховинського ліцею №1.

Роками, говорить директорка, на ремонт ні копійки не отримували. Тож 7 років тому почали щомісяця кожен зі своєї зарплати перераховувати на школу — спершу по 50 грн, тепер — по 100. Наприклад, цього року назбирали майже 100 тисяч. 

"Якщо цього року ми витратили 36 тис. на косметичний ремонт і 49 тис. заплатили, щоб зробити пожежну сигналізацію, то це є 85 тис. — і ми зібрали ці кошти", — додає директорка. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!