Прикарпатські лікарні без кондиціонерів у палатах можуть втратити контракти з НСЗУ


Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонерів у палатах, з наступного року не зможуть контрактуватися за певними пакетами із НСЗУ.

Забезпечити комфортні умови перебування пацієнтів у палатах мають за кошти самих лікарень. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, інформує Бліц-Інфо.

Як кажуть в МОЗ, сучасна якісна медицина — це не лише про високотехнологічне обладнання, стандарти лікування та медиків-професіоналів. Це і про комфортне перебування в лікарнях як пацієнтів, так і медиків.

"Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі акумулювати 4 095 генераторів та вистояти попри численні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України. Але медзаклади спроможної мережі повинні бути готові не лише до викликів холодів, а й до викликів спеки",- переконані в МОЗ.

Наразі із понад 54 000 палат в лікарнях спроможної мережі, кондиціонери мають лише 6 897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12% палат.

"На жаль, що стосується кондиціонування ситуація зовсім інша. Кондиціонери встановлені лише у 12% палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах - це те, що фінансово під силу самим закладам. Ми бачимо це із тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках в лікарнях, за даними Нацслужби здоров'я. Це понад 23 млрд грн. Ці кошти — не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості надання медичної допомоги" — додає міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Тому наразі перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання – до кінця року “покрити” кондиціонерами палати та ординаторські у медзакладі.

Ті лікарні, які не зможуть забезпечити кондиціонерами палати відповідно до вимог, — втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров'я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!