Привезли з-за кордону коронавірус та ігнорують ізоляцію: Мешканка Тисмениці шокувала розповіддю про життя в місті


За словами жінки, інфікована COVID-19 контактувала з декількома десятками людей.

Мешканка Прикарпаття Наталія Стельмах, яка представилась психологом дитячого садочка і розповіла ТСН про ситуацію з коронавірусом у їхньому районному центрі - місті Тисмениця Івано-Франківської області.

Так, жінка повідомила, що у місті люди, які повернулися з-за кордону, не дотримувалися режиму самоізоляції, а навпаки вели дуже активний спосіб життя, приховуючи факт відвідування європейських країн. Згодом у однієї з таких місцевих мешканок, яка повернулася з Франції і не самоізолювалася, а продовжувала ходити на роботу в магазин, водила до садочка дитину, виявили коронавірус.

Своєю чергою, головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук 21 березня підтвердив, що на Прикарпатті зафіксовано ще один випадок захворюваності на COVID-19 у жінки (29 років), яка нещодавно повернулася з Франції. За його словами, пацієнтка знаходиться в ізоляторі обласної клінічної інфекційної лікарні. Контактні особи - на самоізоляції. Стан хворої легкого ступеня важкості, вона не потребує підключення до апарату штучної вентиляції легень та отримує симптоматичне лікування.

Нам також вдалося телефоном поспілкуватися і з керівником Тисменицької міської лікарні Романом Сендецьким, який запевнив, що усім пацієнтам зроблять швидкі тести.

"Сьогодні (24 березня) усі пацієнти будуть обстежені швидкими тестами", - заявив головний лікар, однак на питання, чи є наразі у наявності у них тести він відповів: "Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА робить розподіл тестів і це все, що я можу сказати по цій ситуації".

Сама ж Наталія, яка контактувала з хворою, опинилася в цій лікарні з діагнозом пневмонія. Жінка просила лікарів зробити їй тест на коронавірус, однак їй відмовили.

"Я попросила мого лікуючого лікаря зробити мені тест на коронавірус, оскільки я контактувала з інфікованою людиною. Однак завідувачка лікарні не дозволила лікарці робити мені тест, бо у мене температура 37 а не 40 градусів", - жаліється жінка.

Більше того, Наталія проходить лікування у міській лікарні, де від 17 до 21 березня перебувала і хвора на коронавірус жінка.

За її словами наразі і у лікарні, і у поліклініці, куди спочатку прийшла інфікована, спостерігається паніка, оскільки та контактувала з медперсоналом, який наразі відправили на самоізоляцію. А терапевтичне відділення поліклініки взагалі усе на карантині.

"17 березня жінка, яка повернулася з Франції орієнтовно 8 або 9 березня, прийшла до міської поліклініки, стояла у черзі до ЛОРа. Після чого її з поліклініки відправили до міської лікарні, де вона перебувала до 20 березня не ізольованою. Ходила без маски, контактувала з іншими пацієнтами та медиками. Випадково вона комусь сказала, що була за кордоном і тоді лікарі її ізолювали до окремої палати та взяли тест на коронавірус, який виявився позитивним. І лише 21 березня десь о 14:00 її забрали до інфекційної лікарні міста Івано-Франківська, бо у Тисмениці такої лікарні немає", - розповіла Наталія.

Вона також додала, що забирати інфіковану приїхала машина та двоє лікарів у спеціальних захисних костюмах з Івано-Франківська. На думку жінки, у місті наразі може бути дуже багато хворих, але лікарі не роблять тести, щоб це дізнатися, хоча у місті є.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!