Прикарпатець втратив майже 23 тисячі гривень, продаючи в інтернеті


Щодня зловмисники створюють недостовірні посилання з метою отримання інформації про банківські реквізити та конфіденційну інформацію.

Як тільки громадяни заповнюють дані, з їх електронних гаманців зникають кошти, які пройдисвіти знімають без труднощів.

За такою схемою невідома особа ошукала мешканця області. Потерпілий через Інтернет продавав колеса до автомобіля. До нього зателефонував псевдопокупець, який виявив бажання придбати товар. Аферист надіслав посилання для здійснення оплати. Та щойно заявник ввів персональні дані, з його кредитного рахунку зникло майже 23 тисячі гривень. За допомогою чоловік звернувся до правоохоронців.

Проводяться оперативно-розшукові заходи аби встановити осіб причетних до протиправного. Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 ( шахрайство) Кримінального кодексу України.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:

купувати товари лише на перевірених сайтах;

не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;

уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!