Прикарпатцям радять, як підготуватися до прощі


Літо – чи не найкраща пора для прощ до святих місць. Паломники йдуть пішки по декілька днів чи й тижнів, аби помолитися у давньому храмі або біля відомої чудотворної ікони.

Вже зовсім скоро – 3-4 серпня відбудеться центральна проща цілого Прикарпаття –Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, а також виїзд колони велосипедистів із Голині. В усіх цих містах у суботу, 3 серпня, о 08:00 год., одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу.

Ми вирішили допомогти Вам все встигнути та нічого не забути в дорогу на прощу, а тому зібрали кілька найважливіших порад в невеличний #Лайфхак, який сподіваємося допоможе кожному підготуватися до прощі.

Якими бувають прощі і як до них готуватися?

Проща – це спільна чи самостійна подорож до святого місця: храму, монастиря, місцевості, в якій колись відбувалися події, пов’язані з життям Xриста, Діви Марії, святих. Найпопулярніші прощі – піші, але буває, що в дорогу паломники вирушають на велосипедах чи автомобілях. Іти можуть великими або малими групами, із священниками чи без.

Бувають спеціальні прощі – для молоді, родин, переселенців, лікарів, поліціянтів (можливо, колись організуємо спеціальну прощу для журналістів та працівників ЗМІ – ред.).

Щоб приготуватися до прощі, слід обмірковувати. Чому йдете на прощу, що хочете попросити в Бога.

В дорозі, або в місці паломництва бажано висповідатися, причаститися під час спеціальної Літургії та отримати відпуст – спеціальне благословення та прощення гріхів. З собою прочани можуть взяти молитовники, вервиці, бо дорогою багато моляться. Хтось вирушає на прощу, аби зрозуміти чи змінити своє життя, хтось жертвує свій похід за здоров’я особисте чи рідних, молиться за щось чи когось.

Іти на прощу можуть навіть діти, якщо біля них є батьки чи опікуни, і літні люди, якщо мають для цього силу і здоров’я. До речі, останніми роками дуже часто на прощі йде молодь, аби знайти собі пару. Церква до такого ставиться добре, хоча це не повинно бути головною метою прощі християнина.

Важливо також не плутати прощі з релігійним туризмом. Друге нині популярне і підтримується Церквою. Але якщо для туриста важливо те, що він просто побував у тому чи іншому місці, зробив світлини, купив сувеніри, то для прочанина головний духовний момент прощі – ті зміни, з якими він повернеться додому.

Пригадуємо, що цьогоріч проща до Крилоса відбудеться з нагоди відзначення ювілею 30-річчя виходу УГКЦ з підпілля. Вона пройде 3-4 серпня, а її кульмінаційним моментом стане Архієрейська Божественна Літургія, яку у неділю (4 серпня) о 9:00 год. відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ