Прикарпатського забудівника через суд змусили сплатити 644 тисячі пайової участі


Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 21.08.2019 задоволено позов заступника керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Вигодської селищної ради Долинського району до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мілвуд" про стягнення 644181,43 грн.

Позовні вимоги мотивовані наступним. 06 лютого 2018 року між позивачем та відповідачем укладено договір №2 про пайову участь у розвитку інфраструктури смт. Вигода та с. Пациків. За умовами вищезазначеного договору, за період з 06.02.2018 по 01.01.2019, Товариство з обмеженою відповідальністю "Мілвуд" зобов`язане було сплатити до бюджету кошти в сумі 644181,43 грн., проте, всупереч умов укладеного договору відповідач не сплатив до бюджету Вигодської селищної ради передбачені кошти, в зв`язку з чим в останнього виникла заборгованість перед бюджетом в сумі 644181,43 грн.

Спірні правовідносини регулюються нормами Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Відповідач є замовником будівництва деревообробного (столярного) цеху по АДРЕСА_4 " в смт. Вигода Долинського району Івано-Франківської області.

Згідно приписів ч. 2,3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті, пише пресслужба суду.