Прикарпаттяобленерго відключатиме світло за старі борги


З 1 січня цього року в Україні стартувала реорганізація на ринку електроенергії, яка розділила функції розподілу та постачання електроенергії між оператором системи розподілу, обленерго, та постачальними компаніями відповідно.

Це означає, що у 2019 році прикарпатці перестали отримувати рахунки за світло від АТ «Прикарпаттяобленерго» і стали платити за електрику компаніям-постачальникам. Оскільки рахунки стали приходити від інших компаній, деякі прикарпатці вирішили, що борги, які утворились у них до 2019 року, можна не гасити, сплачуючи лише поточні рахунки. Однак, це хибна думка. АТ «Прикарпаттяобленерго» закликає мешканців області з’ясувати чи є у них заборгованість за попередні роки і сплатити її, щоб уникнути відключень.

«Коли людям почали приходити платіжки від нового постачальника, вони перестали оплачувати борги за попередні періоди, хоч спеціалісти компанії постійно про це нагадували через смс-повідомлення та телефонні дзвінки, – розповідає Віктор Гораль, заступник директора технічного з обліку електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго». – З початку року борг населення перед обленерго становив 142 млн грн., і ми робили все можливе, щоб зменшити цю суму. Споживачам слід розуміти, що попередні борги нікуди не подінуться, їх не  списали. Вчасна та повна оплата рахунків – обов’язок споживача.  Якщо мешканці не оплатять використану електрику, їм вимикатимуть світло».

Станом на сьогодні 14 911 споживачів електричної енергії в цілій області заборгувало АТ «Прикарпаттяобленерго» за спожиту до початку 2019 року електроенергію 3 млн грн. Якщо цей борг не буде погашено, обленерго буде змушене поступово припиняти електропостачання боржникам. Вимикатимуть неплатників поетапно.

Щоб нагадати мешканцям про наявність у них заборгованості протягом року боржникам надсилали рахунки, CМС повідомлення з нагадуванням про необхідність оплати та  рекомендовані листи з попередженнями про відключення. Для прикладу, минулого місяця боржникам з найбільшою заборгованістю відправлено 476 попереджень про відключення, 128 з них — зараз без світла, а ще 20 – під загрозою залишитись без електропостачання вже завтра. А все – через старі борги. До речі, наступний етап знеструмлення почнеться вже 18 листопада і охопить ще 211 споживачів області.

АТ «Прикарпаттяобленерго» закликає мешканців позбутись старих боргів, не дочікуючись відключень за несплату. Щоб бути впевненими в своїх розрахунках, прикарпатці можуть перевірити чи є у них неоплачені рахунки у спеціалістів ЦОК за місцем проживання, в Персональному кабінеті, у відділеннях банків та мобільному банкінгу, а також у кол-центрі за номером телефону 0 800 50 40 20.

Для погашення заборгованості за електроенергію, що утворилась до 01.01.2019, є спеціальний рахунок.

Реквізити АТ "Прикарпаттяобленерго":                        

Ідентифікаційний код суб’єкта підприємницької діяльності - 00131564
Номер свідоцтва платника податку на додану вартість - 100335651
Індивідуальний податковий номер юридичної особи - 001315609158
Назва банку — ТВБВ 10008/0143 м. Івано-Франківська філії Івано-Франківське обласне управління АТ «Ощадбанк»               
№ рахунку - UA023365030000026001300018152