Розвиток Івано-Франківської громади: Основні завдання, які ухвалили на сесії


29 квітня на 8 черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати підтримали “Програму економічного і соціального розвитку Івано-Франківської міської територіальної громади на 2021-2023 роки”. Така Програма є документом державного планування місцевого рівня, яким визначаються пріоритетні напрями розвитку.

У результаті приєднання до Івано-Франківська 18 сіл населення Івано-Франківської МТГ тепер становить 286,4 тис.осіб. Площа земель без урахування земель за межами населених пунктів становить 17 164,55 га, йдеться на сайті міського голови.

Івано-Франківськ зайняв перше місце в рейтингу кращих міст для ведення бізнесу в Україні за версією Forbes Україна. Цей рейтинг визначає перспективні напрямки розвитку бізнесу та залучення інвестицій. Оцінювалася привабливість для бізнесу міст з населенням від 90 000 осіб. Івано-Франківськ набрав 720 балів за 10 критеріями. Попри обмежене транспортне сполучення із іншими регіонами, місто отримало високі оцінки завдяки позитивній демографічній ситуації, легкості ведення бізнесу, привабливості для переселення, а також низькому рівню злочинності.

Також Івано-Франківськ увійшов у п’ятірку кращих, як одне із найкомфортніших міст України разом із Вінницею, Хмельницьким та Черніговом. Дослідження щодо комфортності українських міст провела Соціологічна група “Рейтинг” на замовлення Міжнародного республіканського інституту International Republican Institute (IRI).

У рейтингу міст-учасників Індексу конкурентоспроможності міст України Івано-Франківськ посів друге місце. Шість міст – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів – є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності
міст України (ІКМ) 2019/2020”.

Ознайомитись із Програмою економічного і соціального розвитку Івано-Франківської міської територіальної громади на 2021-2023 роки можна за посиланням: https://www.mvk.if.ua/sektors/54608 

“Програма складається з 6-ти розділів: податково-бюджетна політика, розвиток реального сектору економіки, забезпечення умов для соціально-економічного зростання, розвиток гуманітарної та соціальної сфери, оптимізація екологічного стану довкілля і забезпечення екологічної безпеки населення, заходи щодо забезпечення виконання завдань Івано-Франківської МТГ у 2021-2023 роках”, – розповідає директорка департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко. 

“Створення комфортних умов проживання в Івано-Франківській міській територіальній громаді. Зростання добробуту громади через розвиток бізнесу, залучення інвестицій, створення робочих місць. Всебічний розвиток громади через культурний розвиток, освіту, фізкультуру і спорт, участь громадян в управлінні. Виховання місцевого патріотизму. Оптимізація екологічного стану довкілля і забезпечення екологічної безпеки населення”, – йдеться у звіті про основні цілі Програми.

Івано-Франківськ зі свого бюджету втратив 221 млн гривень на боротьбу з пандемією. Це сукупна цифра, що включає у себе як втрати від надходжень до бюджету через карантинні обмеження, так і витрати, що пов’язані із забезпеченням медичної галузі.

“Виконання доходів міського бюджету у 2020 році – понад 2,5 млрд, що становить 85, 1 % до плану. Недовиконання складає понад 440 млн. Все це пов’язано із карантином та непередбачуваними витратами”, – коментує перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна. 

Попри всі виклики непростого часу через пандемію, багато промислових підприємств у Франківську змогли не лише не втратити темп розвитку, але й збільшити його.

Наприклад, у 2020 році на ДП «ВО «Карпати» не лише збільшили середню зарплату, але й впровадили масштабний проект OPEL Insigna. Завдяки цьому проекту відкрили додаткову лінію виробництва електро-кабельникової продукції та залучили 600 працівників. Так само «Івано-Франківський хлібокомбінат» за минулий рік підріс, виготовивши продукції на 359,3 млн. грн., темп росту 107,4%. Також «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» за 2020 рік виготовив продукцію на суму понад 68 млн. грн. та освоїв 3 нові ринки збуту.

“Крім того, ці підприємства в числі найбільших платників податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в Івано-Франківську у 2020 році, від яких загалом до бюджету нашої громади в минулому році надійшло 1 102 965 тис. грн.”, – каже Світлана Криворучко. 

ПДФО – це основний податок, що формує бюджет громади і тому будь-які коливання з частки його відрахувань болісно відображаються по наповненню бюджету і його виконанню. До 2015 року 75% потрапляло у міський бюджет. А зараз лише 60% сплачуються до бюджету місцевих громад, 25% – в державний бюджет, а 15% – в обласний бюджет. 

“Попри важкий рік та пандемію Івано-Франківськ не зупиняється у своєму розвитку та з року в рік стає комфортнішим для життя.  Франківськ зручний для ведення бізнесу, ми підтримуємо підприємців попри всі негаразди та обмеження. А головне, що Франківськ – це місто, в якому хочеться жити та виховувати своїх дітей. Та ще багато роботи попереду, далі буде!”, – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!