Що варто знати прикарпатцям про зміну банківських рахунків ПриватБанку


Корпоративні клієнти ПриватБанку та підприємці отримають нові номери рахунків у міжнародному форматі IBAN з 5 серпня 2019 року.

Перш за все варто наголосити, що зміни стосуватимуться тільки банківських рахунків. Платіжні картки залишатимуться дійсними, їх міняти немає необхідності! 

Як пояснила в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо прессекретар ПриватБанку в західному регіоні Докія Кузьменко, перехід на нові реквізити рахунків відбуватиметься автоматично, з 5 серпня нові рахунки та виписки доступні в «Приват24 для бізнесу». Це необхідно було зробити задля спрощення й здешевлення розрахунків з іншими країнами світу, зокрема з країнами Евросоюзу.

"Банк самостійно сформує новий номер рахунку й відкриє його клієнту. Також банк самостійно повідомить ДФСУ про закриття попередніх рахунків. Клієнту не потрібно робити нічого. Усі обов’язки з відкриття рахунків покладено на банк. окрім того з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року банки прийматимуть платіжні документи за старими реквізитами. А вже з 1 листопада 2019 року застосування IBAN буде обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема і транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться лише з використанням IBAN", - пояснює представниця банку.

Докія Кузьменко наголошує, що клієнтам усіх банків країни необхідно самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документації з усіма своїми контрагентами/партнерами, до 31.10.2019 включно.

"До 5 серпня ви отримаєте від банку інформацію про зміну рахунків за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів і вказівки в розрахункових документах. Новий рахунок можна буде побачити в «Приват24 для бізнесу». Виписки за діючими рахунками також будуть доступні в «Приват24 для бізнесу». Якщо для платежів до бюджету ви використовували функцію «Автопідпис» у новому «Приват24 для бізнесу», то для рахунку в IBAN-форматі її перевстановлювати не потрібно. Нагадуємо, що «Автопідпис», налаштований у старій версії «Приват24 для бізнесу», у новій версії недійсний", - наголошує Кузьменко.

У разі необхідності клієнти банків можуть користуватися пам’яткою, підготованою Національним банком у зв’язку із запровадженням IBAN.

Також із питаннями щодо IBAN та його використання під час переказу коштів можна звертися до ПриватБанку за цим посиланням, до Національного банку – телефоном (044) 230-19-76 або електронною поштою: Olha.Haliant@bank.gov.ua