Сіамських близнюків роз'єднали за допомогою віртуальної реальності


Бразильських близнюків, з'єднаних головами, вдалося роз'єднати за допомогою віртуальної реальності.

Трирічних Бернардо та Артура Ліма прооперували в Ріо-де-Жанейро за допомогою лікарів із лікарні Грейт-Ормонд-стріт у Лондоні, пише ВВС.

Медики кілька місяців випробовували технології з використанням віртуальних проєкцій близнюків, зроблених на основі КТ і МРТ.

За інформацією благодійної організації Gemini Untwined, заснованої Джілані у 2018 році, яка фінансувала операцію, це був один із найскладніших випадків роз'єднання.

Джілані розповів, що вперше хірурги в різних країнах за допомогою спеціальних гарнітур оперували в одній "кімнаті віртуальної реальності" разом.

Близнюкам зробили сім операцій, з яких лише остання операція тривала понад 27 годин, до яких було залучено 100 медичних працівників.

Bernardo and Arthur Lima

АВТОР ФОТО,PA MEDIA

"Людина на Марсі"

"Це просто дивовижно. Це справді чудово - бачити анатомію та робити операцію, перш ніж наражати дітей на ризик, - прокоментував Джілані віртуальний аспект операції інформаційній агенції PA. - Можете собі уявити, як це заспокоює хірургів".

"У певному сенсі ці операції вважаються найскладнішими в наш час, і виконувати їх у віртуальній реальності - це наче відправити людину на Марс", - додав він.

Він сказав, що через попередні невдалі спроби розділити хлопчиків завдання ускладнювала наявність рубцевої тканини, і він справді боявся цієї ризикованої процедури.

Після 27-годинної операції, під час якої він робив лише чотири 15-хвилинні перерви, щоб поїсти та випити води, лікар був повністю виснажений, але йому було дуже радісно бачити щасливу родину хлопчиків після її успішного завершення.

Він додав, що, як і у всіх сіамських близнюків після роз'єднання, артеріальний тиск і частота серцевих скорочень хлопчиків "зашкалювали" - поки вони не возз'єдналися через чотири дні й не взялися за руки.

Близнюки успішно одужують у лікарні, й на них чекає шість місяців реабілітації.

Bernardo and Arthur Lima with parents and surgeon

АВТОР ФОТО,PA MEDIA

Нове життя

Для Джілані це була шоста операція з роз'єднання разом із з Gemini Untwined - раніше він оперував близнюків з Пакистану, Судану, Ізраїлю та Туреччини.

Він керував процедурою разом із доктором Габріелем Муфарреджем, керівником відділення дитячої хірургії в Instituto Estadual do Cerebro Paulo Niemeyer у Бразилії.

Доктор Муфарредж сказав, що лікарня, де він працює, спостерігає за хлопчиками два з половиною роки, і їхнє роз'єднання подарує їм нове життя.

"Відтоді як два з половиною роки тому батьки хлопчиків приїхали з регіону Рорайма до Ріо, щоб звернутися по нашу допомогу, вони стали частиною нашої сім'ї тут, у лікарні. Ми раді, що операція пройшла так добре", - сказав він.

Бернардо та Артур, яким майже чотири роки, є найстаршими близнюками-краніопагами, тобто близнюками зі злитим мозком, яких вдалося роз'єднати.

За даними благодійної організації, сіамські близнюки народжуються лише раз на 60 000 пологів, і лише 5% з них є краніопагами.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!