Суд виганяє Федерацію профспілок із будівлі на Майдані


Федерація профспілок України отримала судову вимогу про негайне звільнення приміщень на Майдані Незалежності

Про це повідомила прес-служба федерації.

Відповідно до вимоги Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві, у будівлі дозволено перебувати лише працівникам підприємства "Господарське управління ФПУ" та охоронної фірми.

"Таким чином, Федерація профспілок України, понад 40 всеукраїнських профспілок, її членських організацій, позбавлені можливості здійснювати свою основну функцію – захист прав та інтересів членів профспілок", – наголошується у повідомленні.

Президія Федерації професійних спілок України висловлює протест з цього приводу і заявляє, що заборона перебування у Будинку спілок керівників та працівників апарату ФПУ, Київської обласної ради профспілок, всеукраїнських профспілок перешкоджає їх законній діяльності, взаємодії колегіальних органів ФПУ на всіх інших рівнях, і фактично, паралізує роботу профспілок.

Водночас, це створює передумови неконтрольованого використання Будинку спілок, ставить його збереження під загрозу в цілому.

"Президія ФПУ інформує Президента України, Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральну прокуратуру України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про реальну загрозу профспілковим правам та веденню профспілкової роботи в цей складний для України час і звертається з вимогою невідкладно вжити заходів щодо відновлення повноцінної діяльності ФПУ, яка об’єднує у своїх лавах понад 8 млн. членів профспілок", – підсумовується у заяві.

Нагадаємо, у будівлі Федерації профспілок України на Майдані Незалежності розташовується Штаб національного спротиву, організований опозицією. Федерація дозволила учасникам Євромайдану перебувати у її приміщеннях до 25 грудня згідно з договором оренди. 11 грудня опозиція подала апеляцію на незаконну вимогу звільнити приміщення Федерації профспілок України.