ТОП-5 незвичайних рекордів України: головою по яйцях і з парашутом наосліп


21 березня у Києві презентували книгу "Національний реєстр рекордів України". До неї увійшло 400 унікальних здобутків людей у різних сферах.

Сайт "24" вибрав п'ять найоригінальніших досягнень українців.

Найбільша кількість яєць, розбитих головою за 1 хвилину

Більшість людей користуються головою за призначенням – найчастіше вони нею думають. Іноді пробивають стіну, кидються у вир, валять з хворої на здорову, а в деяких випадках – її взагалі втрачають. Трапляється, що голова болить, правда, частіше у жінок...

Григорій Двуличанский з Житомира вирішив, що це далеко не повний перелік, що можна робити головою. І вирішив спробувати бити нею... яйця! На щастя – курячі. Спочатку Гриша тренувався вдома на кухні, але незабаром довелося це захоплююче заняття припинити – мамі воно не сподобалося. "Не пропадати ж такій унікальній голові!" – в розпачі подумав Гриша і подав заявку до Національного Реєстру Рекордів. Експертам, на відміну від мами, яєць для рекорду було не шкода. Тому спробу встановити рекорд з яйцебиття головою включили в програму шоу "Україна має талант-5".

Григорій Двуличанский розбиває яйця

Перед Гришою на довгому столі закріпили в ряд 170 яєць на відстані 30 см одне від одного. Гриша на радощах, що нарешті-то можна, гамселив головою по яйцям так, що вони розліталися вже у вигляді готових для гоголя-моголя. Цим заняттям Гриша так захопився, що навіть після свистка про фініш, експерти його ледве зупинили. Переглянувши весь процес знищення яєць в режимі сповільненого повтору, судді помітили, що одне яйце з переляку саме впало і розбилося, а в другому випадку, Гриша одним махом розбив лобом відразу два яйця. Ці випадки вирішили не зараховувати. Але і без них результат вийшов приголомшливим – 121 яйце, розбите чолом за 1 хвилину. Правда, при цьому Гришин лоб таки постраждав – під шаром прилиплої шкаралупи на ньому виднілися криваві рани. Але настрій це Гриші не зіпсувало. Адже правду кажуть, що все в житті від голови – і наші біди, і перемоги.

Мінімальний час художнього гоління машинкою,
виконаного в положенні вниз головою

Якщо ви зайшли в перукарню, про всяк випадок переконайтесь, чи не збираються вас стригти вниз головою. Наприклад, київський перукар Рустам Данильчук може робити зачіску клієнту навіть у підвішеному за ноги положенні. Стрижку в такий спосіб до Рустама не виконував ще ніхто.

На шоу "Україна має талант" майстер вниз головою виконав креативну чоловічу стрижку в стилі арт-лайн, з виголюванням складних візерунків на короткому волоссі всього за 7 хвилин 59 секунд.

Як повідомив офіційний стиліст програми Роман Модний, навіть стоячи ногами на землі, для виконання такої стрижки звичайному перукарю знадобиться втричі більше часу.

Максимальна висота несмертельного падіння кішки

Є особлива категорія рекордів, які відбуваються без підготовки, тобто "раптом". Наприклад, несмертельне падіння кішки з рекордної висоти. Адже жодна психічно здорова людина не надумає спеціально скинути кицю заради рекорду. Так що історію молоденької кішки Мілінди справедливо віднесли до категорії "Несподівані рекорди зі щасливим фіналом".

А розпочалася ця історія з того, що чудовим літнім днем Мілінда видерлась на балконний карниз київської висотки з надією вхопити горобця за хвіст. Але горобці, як відомо, на відміну від котів вміють літати. Тож вони й полетіли кожен своєю траєкторією – горобець вгору, а кішка вниз – з 24-го поверху!

Пролетівши 68 м 30 см, перелякана кішка щосили вдарилася об асфальт – і на диво залишилася жива! Хоча й не сказати, що неушкоджена – Мілінда зламала лапку і ребро. Хоча ймовірність летальності від падіння кішок з висоток зростає до сьомого поверху, а потім йде на спад – спритні тварини встигають згрупуватися в повітрі і грамотно приземлитися на всі чотири лапи. Сусіди, що були свідками цієї зоосенсації, допомогли господарям знайти Мілінду – перелякана кішка сиділа неподалік від місця падіння. У ветеринарній клініці каскадерка перенесла кілька операцій, місяць пересувалася зі спицею в лапці, зате тепер весела Мілінда знову нагадує м’ячик-стрибунець. На пам'ять про падіння в неї залишився тільки постійний синець на правому оці та сертифікат про рекорд. Щоб уникнути його повторення, господар кішки Дмитро встановив на вікнах сітки.

Максимальна висота стрибка з парашутом наосліп з повітряної кулі

Спробуйте стати на стілець і зістрибнути з нього з заплющеними очима. Без підготовки нічого не вийде – мозок просто відмовляється давати команду тілу, тому доводиться спочатку триматися за стілець рукою. А що робити, коли стрибаєш наосліп з півторакілометрової висоти? Не триматися ж за пілота?

Тому й увійшло до Національного Реєстру Рекордів унікальне досягнення мешканця Миколаєва Олега Рички, встановлене на фестивалі "Монгольф’єрія" під Києвом. Піднявшись на повітряній кулі, яку пілотував Сергій Скалько, Олег стрибнув з пов’язкою на очах з висоти 1620 м. Але це був лише початок. Діями Олега керували по радіо два повітряні оператори – Максим Клеценко і Роман Кураченко. Виконуючи їхні вказівки, рекордсмен чітко приземлився і тільки тоді зняв пов’язку. Шкода лише, що не побачив такі чудові краєвиди...

Наймасовіша одночасна шлюбна церемонія

Відома російська прикмета про те, що в "має" одружитися, – все життя маятись, в Україні не спрацьовує. В "має" може й не можна, а в травні – цілком безпечно! Принаймні, перспектива маятися не злякала жодну з 24-х пар, які стали учасниками рекорду на Міжнародний день сім’ї в Харкові. Якщо й довелося комусь "маятися", то це організаторам заходу – комунальному підприємству "Щасливе місто". Кількість пар, які одночасно побралися, була символічною – того року країна відзначала 24 роки Незалежності. І серед усіх молодят, мабуть, найгарнішими були пара воїна АТО Сергій Кравченка в камуфляжі та його нареченої Наталі в сукні з українським орнаментом.

До речі, світовий рекорд у цій номінації належить Південній Кореї, де одночасно побралися 42 тисячі пар! Експерти сподіваються, що колись і в Україні відбудеться подібне масове весілля, причому трохи раніше, ніж на відповідну річницю незалежності.