Три області можуть вийти з «червоної» зони вже найближчими днями — МОЗ


Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області можуть найближчими днями вийти з «червоної» зони карантину. У Міністерстві охорони здоров'я повідомляють про покращення у регіонах ситуації з COVID-19.

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пише Громадське.

«У трьох областях зменшився рівень захворюваності. Найближчими днями за повної стабілізації та досягнення певних параметрів Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області почнуть виходити із червоної зони, буде послаблення карантину», — сказав Степанов.

Він навів приклад, що в Івано-Франківській області, яка з 26 лютого в «червоній» зоні, станом на 1 березня заповненість ліжок із киснем була 82%, а наразі — приблизно 37%. Крім того, у лютому та на початку березня на Прикарпатті виявляли понад пів сотні нових випадків COVID-19, наразі за минулу добу в області зафіксували 85 нових випадків.

Згідно з даними МОЗ, у Закарпатській області 47% ліжок із киснем заповнені, а у Чернівецькій області — 57%. Водночас рівень госпіталізації на 100 тисяч населення у трьох регіонах залишається вищим за норму.

Водночас заповненість ліжок із киснем по Україні становить 58% і продовжує зростати, каже Степанов. За його словами, найбільш напружена ситуація у Києві, Хмельницькій, Миколаївській та Житомирській областях.

Крім того, міністр запевняє, що вже неможливо збільшувати кількість ліжок із киснем — можливості медичної системи вичерпані.

«У медичних закладах перебувають понад 47 тисяч хворих. Ми максимально збільшили кількість ліжок із киснем до 67 тисяч — це максимуму, збільшувати вже немає куди, оскільки інші хвороби не зникли», — зазначив Степанов і закликав дотримуватися карантину.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!