У Франківську показали воєнну екшн-драму “Черкаси”


У неділю, 23 лютого, в Івано-Франківську відбувся попередній показ воєнної екшн-драми “Черкаси”. Франківськ – третій після Львова і Луцька, де показали фільм.

У фільмі йдеться про мужність екіпажу українського військового корабля “Черкаси”, який був заблокований російськими військами під час окупації Криму. “Черкаси” був одним із дев’яти кораблів, які не опустили український прапор, пише “Репортер“.

Режисер фільму – Тимур Ященко.

“Режисер побачив відео, як моряки на кораблі співають“Воїни світла”. Це і був свого роду початок роботи над фільмом”, – каже продюсерка Ірина Клименко.

Зйомки тривали всього 39 днів на Одещині та Чернігівщині. Але підготовка і робота над сценарієм тривала шість років. 43% грошей, за які зняли кіно, – це кошти Держкіно, решта – приватні інвестиції. Фільм створювався завдяки сприянню Воєнно-Морських Сил та Генерального Штабу ЗСУ.

Творцям фільму надали справжні кораблі флоту та спеціальне військове обладнання, а в екшн-сцени залучали бойову армійську авіацію, в тому числі морських котиків. Деякі сцени знімались під час навчань ВМС України. За словами актора Дмитра Сови воїни допомагали порадами й акторам було комфортно працювати разом з бійцями.

“Ми не будемо глядача тикати носом у щось. Ми розповідаємо правдиву історію. Глядач сам побачить себе зі сторони і буде вирішувати, чи він хоче залишитися таким, чи хоче змінюватися”, – говорить актор Євген Ламах.

Воєнним консультантом у стрічці виступив справжній командир «Черкас» – Юрій Федаш. Через те, що справжні “Черкаси” залишилися у Криму, знімали на схожому кораблі “Корець”. У ролях знялися Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина та інші.

Також на презентацію завітав моряк, який служив на “Черкасах” – франківець Володимир Бойко. Він – один з трьох франківців, які пережили ті події на кораблі. Каже, думок здатися і зрадити український народ навіть не було. ”

“Мені найбільше запам’яталися ті три дні, коли ми намагалися прорватися з бухти, але цього не дали зробити, тому що російський буксир зіштовхнув нас на мілину, – говорить Володимир Бойко. – Ми зрозуміли, хто є хто. На жаль, було 30% зрадників”.