У громадах Івано-Франківщини планують утворити осередки "Пласту"


У об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття хочуть утворити осередки Національно скаутської організації «Пласт»

Про це інформують у прес-службі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

За словами заступника голови окружної старшини Івано-Франківської області Степана Корчинського, основна мета всеукраїнської організації «Пласт» полягає у сприянні всебічного, патріотичного виховання та самовиховання української молоді на засадах християнської моралі.

Він говорить про те, що скаутська організація має розгалужену систему. Найвищий рівень –  Конференція українських пластових організацій, яка включає до свого складу представництва з України, Канади, США, Австралії, Німеччини, Польщі, Ефіопії та ін. Наступним рівнем є Крайова Національно скаутська організація, на обласних рівнях функціонуютьОкруги, які займаються координацією роботи. У містах – Станиці, а за ними йдуть Осередки.

«Пласт є найбільшою волонтерською організацією в Україні та має розгалужену систему. Такої серйозної організації, котра працює безкоштовно з дітьми, у нашій державі, немає», — говорить він.  

Нині до Краєвої організації входять майже 20 тисяч українців. На Прикарпатті налічується 1500 пластунів, а до Івано-Франківської Станиці входять 600 вихованців. «Одними з найбільш потужних Станиць у нашій області є Івано-Франківська, Коломийська, Калуська, Надвірнянська, а також Рогатинська», — сказав заступник  голови окружної старшини області.

Степан Корчинський говорить, що нині працюють над створенням станиць та осередків у об’єднаних територіальних громадах області. Найперше - шукають людей, які зможуть працювати з молоддю.

«Шукаємо ініціативну молодь. В ідеальному випадку – студентів вишів обласного центру, які будуть створювати та координувати роботу осередків. Для таких людей плануємо 9 вересня провести навчання у нашій Домівці (м. Івано-Франківськ, вул. Павлика, 10). Якщо людям буде цікаво - ми організуємо для них триденний вишкіл. Одразу після того, провід визначатиме уповноваженого, який вже, власне, зможе розбудовувати підрозділ організації у своїй громаді. Ми забезпечуватимемо всебічну підтримку. Коли буде сформовано структури в ОТГ – зможемо набирати групи дітей», — говорить він.

Степан Корчинський також додав: «Наша амбітна мета до 2030 року залучити понад 10% української молоді до Пласту».

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей, спілкуючись із заступником голови окружної старшини області, наголосив, що підтримує таку ідею. Він відзначив, що створення пластових осередків в ОТГ стане можливістю виховання патріотичної молоді, яка пропагуватиме здоровий спосіб життя.