У мережі з'явилась документальна стрічка про покійного цимбаліста Петра Сказківа


Документальна драма режисерки Єлизавети Сміт "Цимбаліст Петро" розповідає про молодого музиканта Петра Сказківа з карпатського селища Ворохта, який взимку 2013-го приїжджає до Києва на Революцію Гідності грати на барикадах й спілкуватися з демонстрантами

Зіткнення із силовиками стають все жорсткішими й Петру доводиться замінити цимбали на шолом та бронежилет. Повернувшись додому, він усвідомлює, що не може сидіти склавши руки та їде грати свою музику для людей у щойно звільнених від окупації містах.

Сценарій до фільму написали Єлизавета Сміт та Максим Наконечний, композитор – Петро Сказків, продюсери – Олена Яковицька та Максим Наконечний (кінокомпанія "TABOR production"). Робота над картиною проходила у Ворохті, Тернополі, Слов’янську, Краматорську та в Києві, під час Євромайдану. Загальний бюджет фільму склав 860 тис. 550 грн., з яких 415 тис. 570 грн. є державною фінансовою підтримкою.

Нагадаємо, Петро Сказків народився в 1987 році в Ворохті Івано-Франківської області, де й проживав. Грати на цимбалах його навчив батько. Петра називають автором нового гімну України за виконання твору "Буревій" на кастингу "Україна має талант", за який йому сказали три “так”. Своїм виступом цимбаліст зміг зворушити суддів шоу, а також глядачів.

Нещодавно чоловік захворів на рак легень і звернувся до небайдужих з проханням про фінансову допомогу для боротьби зі страшною хворобою. Втім, рак переміг і серце музиканта зупинилось. Прощання з музикантом відбулось 6 лютого, в його рідній Ворохті. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!