У поточному році на підтримку галузі сільського господарства Івано-Франківщина отримала від держави 46 мільйонів гривень


Учора в обласній філармонії відбулися обласні урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. У фойє філармонії кожен район представив свій коровай з нового урожаю, один одного кращий.

Щиро вітаючи хліборобів Прикарпаття з професійним святом - від імені голови облдержадміністрації Василя Чуднова - директор департаменту агропромислового розвитку-заступник голови ОДА Василь Брус наголосив:  «Наш край славиться дбайливими господарями, які мають в серці  любов  до землі і  велику  шану. Своїми натрудженими руками, мудрістю і досвідом наші хлібороби примножують кращі аграрні традиції Прикарпаття, усвідомлюючи, що саме від їхньої повсякденної нелегкої праці залежить добробут нації, добробут кожної родини».    

З доповіді:  

В аграрному секторі області виробляється 12 відсотків валової доданої вартості регіону, тут зосереджено понад чверть зайнятого населення області.

У січні-жовтні поточного року обсяг виробництва аграрної продукції зріс, порівняно з відповідним періодом минулого року на 2,8 відсотка, у тому числі продукції рослинництва - на 3,1 відсотка, тваринництва - на 2,6 відс.

Це заслуга ваша, шановні трудівники в залі і за його межами і за це ми вам щиро дякуємо.

Рік від року зростає роль сільськогосподарських підприємств у валовому виробництві продукції.

Зокрема, агроформуваннями збільшено обсяги виробництва сільськогосподарської продукції на 9 відсотків, у тому числі рослинництва - на 11,5 відсотків, тваринництва на 6,8 відсотка. За цими показниками область серед інших регіонів посіла відповідно 13 та 11 місця.

Цей рік непростий не тільки в сільському господарстві, а і в цілому у економіці. Але галузь сільського господарства залишається пріоритетною, що визначено стратегією розвитку агропромислового комплексу України до 2020 року, дорученнями Президента, Уряду.

Лише поточного року з державного бюджету за програмами підтримки аграрного сектора в область надійшло 46 млн. грн.

Вчора, під час виступу на урочистому зібранні з нагоди Дня працівників сільського господарства Президент України Віктор Янукович наголосив, що високі економічні показники українського сільського господарства мають дати відповідний соціальний ефект, стати основою для підвищення добробуту селян і джерелом для всебічного розвитку сільських територій.

Глава держави сказав, що його, у першу чергу хвилює питання, що отримує від динамічного розвитку аграрної сфери кожний селянин, фермер, який щоденно працює на землі, селянин, який своєю самовідданою працею забезпечує зростання аграрної галузі. Кожний селянин повинен мати нормальні житлові та побутові умови, повноцінне медичне обслуговування, якісну освіту для своїх дітей.

 

Президент підкреслив, що держава робить все можливе, щоб знайти баланс між приватним комерційним інтересом і потребами селян, сталим соціальним розвитком сільських регіонів.

«Суттєвим кроком у цьому напрямі стало нещодавнє затвердження Стратегії розвитку аграрного сектора економіки на період до 2020 року», - зазначив Віктор Янукович.

За словами Глави держави, реалізація положень Стратегії дозволить підтримати ефективний і соціально відповідальний аграрний бізнес.

«Стратегічним завданням є запровадження ефективної законодавчої бази, що дозволить залучити до аграрного сектора довгострокові кредитні ресурси».

За словами Президента, інтеграція України у світовий економічний простір вимагає вирішення низки завдань, у першу чергу, йдеться про адаптацію системи державного контролю за безпечністю продуктів харчування до вимог європейського законодавства.

«Зволікати з вирішенням цього питання не можна - це запорука конкурентоспроможності нашої аграрної продукції на світовому ринку», - підкреслив Президент.

Також хочу подякувати керівництву обласної державної адміністрації, обласної ради, депутатському корпусу за їх підтримку аграрного сектора Прикарпаття.

В усі часи праця сільського трудівника була і залишається нелегкою. Так було і цього року, який був непростим, однак ми зустрічаємо наше професійне свято з новими здобутками.

В рослинництві цьогоріч очікується валовий збір зернових та зернобобових в обсязі 640 тисяч тонн, що на 25 тисяч більше, як у минулому році. Середня врожайність зернових по області складає 45,4 ц/га, а в агроформуваннях - 48 ц/га.

Приросту валового збору досягнуто завдяки впровадженню агроформуваннями інтенсивних технологій у вирощуванні сільськогосподарських культур, використанню сучасної високопродуктивної техніки. Серед агроформувань,які досягнули високих результатів, СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВА

ТОВ СП "Пуків-Агро" Рогатинського району, керівник - Роман Гладун,

ПА "Жуківська" Тлумацького району, керівник - Степан Вінтоняк

Філія "Перспектив" приватного акціонерного товариства "Зернопродукт МХП" Городенківського району, керівник - Василь Берлад,

ТОВ "Компанія "Агро-Дует" Коломийського району керівник - Михайло Вишиванюк

А ТАКОЖ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА

"Фруктово-Трейд" Рогатинського району,

керівник - Сергій Мокрицький

"Прометей" Коломийського району,

керівник - Орися Книшук

"Водолій-55" Городенківського району

керівник - Юрій Лазорко

"Фортуна" Калуського району

керівник - Микола Гільшанський

та багато інших.

Щороку покращують результати в галузі садівництва ПП "Аронія" (керівник - Євген Бойко) та ТОВ Покуття-Фрукт" (керівник - Василь Анатійчук) Снятинського району

Досягнення наших агроформувань будуть озвучені ведучими сьогоднішнього свята.

Аграрії області заклали добру основу під урожай наступного року, посіявши 74 тисяч гектарів озимих зернових культур, що на 4 тисячі більше як торік.

У нас є всі підстави сподіватися на гарний врожай і в наступному році.

Позитивні зрушення відбуваються також у тваринницькій галузі.

На сьогодні в усіх категоріях господарств утримується понад 217 тисяч голів великої рогатої худоби, у тому числі 120,5 тисяч корів, понад 308 тисяч голів свиней, майже 30 тисяч овець та кіз і понад 7 млн. голів птиці, що більше рівня минулого року на 5-10 відсотків.

Хотів би зазначити, що найвищі темпи приросту поголів'я забезпечили агроформування.

Наявне поголів'я худоби та птиці забезпечило виробництво м'яса в обсягах понад 90 тисяч тонн, молока - майже 397 тисяч тонн, яєць - 723 млн. штук, що по окремих категоріях виробників більше рівня минулого року на 7-16 відсотків.

Завдяки державним програмам підтримки тваринництва селяни Прикарпаття отримали майже 23 млн. грн. дотацій за збереження та утримання молодняку великої рогатої худоби, а за вирощені та продані на забій молодняк великої рогатої худоби і свині - 5,7 млн. грн.

Крім того, держава компенсує одноосібникам вартість придбаних установок індивідуального доїння в сумі 180 тис. грн.

Найкращих результатів

у тваринництві досягнули

Дочірнє підприємство "Городенківська птахофабрика" ПАТ "Авангард"

керівник – Сергій Лоцюк

ПСП "Рідна земля" Галицького району

керівник – Володимир Слободян

ТОВ "Даноша"

керівник – Том Аксельгард

ТОВ "Добробут Прикарпаття"

Надвірнянського району

керівник – Ігор Пристай

ДП Ямниця" ПАТ "Івано-Франківськцемент" Тисменицького району

керівник – Ігор Підгайний

та інші.

Важливе значення для соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад та підвищення рівня занятості селян має діяльність сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів і сімейних ферм, які крім виробництва продукції надають послуги із її заготівлі, обробітку землі, збирання врожаю.

На даний час в області працює 77 кооперативів та створюються нові.

Одним із перспективних напрямків розвитку особистих селянських господарств є розвиток сімейних ферм. На сьогодні у 34 сімейних фермах утримують майже 400 корів.    

Для реалізації сільськогосподарської продукції на споживчому ринку регіону, протягом року проводилися ярмаркові заходи з продажу продукції та продуктів її переробки за участю місцевих товаровиробників.

З початку року проведено 2146 ярмаркових заходів, де реалізовано населенню продукції на суму 135,2 млн. грн.

В тому числі, на осінніх ярмарках «Золота осінь-2013» місцеві товаровиробники реалізували свою продукцію лише в обласному центрі на суму майже 2,7 млн. грн., ярмаркові заходи продовжуються.

Важливим фактором підвищення ефективності роботи аграрного сектора є залучення інвестицій та фінансова підтримка аграрного сектора з бюджетів всіх рівнів.

Обсяги прямих інвестицій у сільськогосподарські підприємства та переробну галузь складають 305,7 млн. дол. США.

Основні обсяги інвестицій спрямовані з Данії, Польщі, Німеччини та Великобританії.

За дев'ять місяців цього року обсяги капіталовкладень в сільське господарство, у підприємства харчової та переробної промисловості склали - 717,7 млн. грн.

Поточного року розпочато будівництво елеваторів

приватною агрофірмою "Вільхівці"

місткістю 35 тис. тонн

ТОВ "Щедроти землі"

місткістю 206 тис. тонн

у Городенківському районі.

 Компанією "Укрлендфармінг"

розпочато будівництво елеваторно-комбікормового комплексу

потужністю 105 тис. тонн.

у Рогатинському районі

ТОВ "Даноша"

введено в експлуатацію біогазовий завод

потужністю один мегават

в Калуському районі

ТОВ "М'ясник Прикарпаття"

введено в експлуатацію цех по переробці м'яса індиків

потужністю понад 350 тонн в рік

в Богородчанському районі

Безумовно цю роботу ми спільно будемо продовжувати і надалі.

Сьогодні перед нами непрості завдання. Ми свідомі того, що для відродження села потрібно ще багато зробити.

Зокрема, у питаннях:

  • розвитку сільськогосподарської кооперації
  • ефективного використання земель
  • розвитку тваринництва, бджільництва, рибництва,
  • забезпечення належних умов для достойного життя селян
  • та багато інших актуальних завдань.