У річки Прут та Черемош випустили 135 тисяч мальків струмкової форелі


Протягом 6-7 серпня 2019 року відбулось зарибнення річок Прут, Черемош та їх приток в межах Чернівецької та Івано-Франківської областей.

До водотоків випустили 135 тис. шт. мальків струмкової форелі. Зарибок вирощено за державний кошт на ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» (Чернівецька обл.). Середня вага одного екз. становила 2,5 г.

Вселення водних біоресурсів здійснювалось відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 07.07.2012 № 414.

Контроль за проведенням робіт із зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Держрибагентством. До складу комісії увійшли представники Чернівецького та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів. На заході були присутні представники громадських організацій, місцевих адміністрацій та громадські активісти.

Для забезпечення вищих шансів на виживання молоді форелі вселення проводилось не в одному місці, зарибок розвозився руслами річок з урахуванням ландшафтів, розташування населених пунктів, місць зарибнень минулих років тощо.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль закликає громадян брати участь у збереженні рибних запасів, особливо в місцях їх вселення.