У Снятині та Заболотові перевірили якість питної води


За даними всесвітньої організації охорони здоров’я більше 80 % відомих сьогодні хвороб пов’язано з незадовільною якістю питної води.

На території Снятинської та Заболотівської територіальних громад є комунальні водопроводи в м. Снятин, селищний водопровід в смт. Заболотів, питна вода в яких проходить відповідну обробку, лабораторний контроль і поступає до населення. В інших населених пунктах району на утриманні місцевих рад є громадські криниці, локальні водопроводи та криниці приватних володінь. Громадські криниці в населених пунктах створені для споживання питної води в період надзвичайних ситуацій та для людей, у яких відсутні криниці чи питна вода не відповідає санітарним вимогам. Питна вода в них повинна двічі на рік проходити дезінфекцію та лабораторний контроль якості. Місце даних криниць повинен знати кожен, йдеться на сайті Снятинської міськради.

В дитячих навчально-виховних, оздоровчих закладах, закладах ресторанного господарства і торгівлі створені локальні водопроводи, питна вода яких також повинна дезінфікуватись сучасними методами перед споживанням людиною.

Власники та балансоутримувачі джерел централізованого, локального водопостачання та громадських криниць (органи місцевої влади, керівники дитячих навчально-виховних, оздоровчих закладів, закладів відпочинку для дітей та дорослих, ресторанного господарства тощо) повинні здійснювати систематичний виробничий контроль безпечності та якості питної води від місця водозабору до місця її споживання, відповідно до вимог санітарних норм.

За результатами лабораторних досліджень питної води за 3 місяці 2021 року по державному моніторингу досліджувалась питна вода ( 6 проб на бактеріологічне та фізико-хімічне дослідження) з комунальних водопроводів Снятина та із селищного водопроводу Заболотова, яку проводила Коломийська міжрайонна державна лабораторія ДПСС всі проби відповідають вимогам ДСТУ

Слід зазначити, що єдиним способом оцінити якість та безпечність питної води – це проводити лабораторні дослідження атестованою лабораторією. Адже мікробне забруднення чи значна кількість певних хімічних домішок не змінюють суттєво органолептичних властивостей води (смак, запах, колір), а відповідно і не викликають підозри щодо її безпечності, але можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!