У США вперше видали збірку фантастики українських авторів, серед яких калушанин


У США вийшла друком унікальна книга "Вишиті світи" (Embroidered Worlds), до якої увійшли фантастичні оповідання майже 30 українських авторів у перекладі англійською мовою.

400-сторінкова антологія "Вишиті світи" — це робота десятків людей з України та США. Над її створенням працювали три редактори, 27 авторів, 11 перекладачів і один художник, інформують "Вікна" з посиланням на Літературну агенцію OVO.

Серед авторів оповідань — Олена Красносельська, Юрій Винничук, Олексій Жупанський, Остап Українець, Макс Кідрук.

Антологія підтримана грантом Translate Ukraine від Українського інституту книгита була опублікована у Детройті. Це перша збірка фантастики українських авторів, яка вийшла в США — тих, що нині живуть в Україні, а також представників діаспори.

"Відчайдушна мандрівка крижаними каньйонами Марса, лялькова родина з гігантськими думками, зухвала принцеса, чия доля має залишитися в таємниці… «Вишиті світи» — це сміливий погляд на фантастичне оповідання в українській культурі, від наукової фантастики, фентезі та жахів до сліпстріму та казок", — зазначають у Літагенції OVO. Довідка.

Остап Українець (народився 24 квітня 1994 року в місті Калуш) — український письменник і перекладач. У 2001-2004 роках Остап Українець навчався в Калуській середній школі №10, у 2004-2005-му — в Івано-Франківській школі-ліцеї №23 (напрям — «образотворче мистецтво»), з 2005-го — в Івано-Франківській українській гімназії № 1 з гуманітарним спрямуванням. З 2007 по 2012 рік брав участь у змаганні «Найрозумніший» (рос. «Самый умный»). 2012 року року вступив до Національного університету «Києво-Могилянська академія». У 2016-му здобув бакалаврат за спеціальністю «Філологія» і сертифікат програми «Перекладознавство». Вступив до магістерки за напрямом «Теорія, історія літератури та компаративістика».

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!