У світі від діабету помирає більше людей, ніж від коронавірусу


З початку пандемії коронавірусу її жертвами у світі стали 5,1 млн людей. При цьому тільки в 2021 році від хвороб, пов'язаних з діабетом, померло 5,7 млн людей.

За даними Діабетичного атласу-2021, в Україні живе 2,3 млн діабетиків, з них майже 1 млн не знає про свій діагноз. Показник смертності від хвороб, спричинених високим вмістом цукру в крові, в нашій країні зріс за 10 років у 2,5 рази та у 2021 році становитиме 58 тисяч випадків.

Одна з основних причин такої ситуації – невчасна діагностика. Відсутність культури раннього скринінгу та страх виявити захворювання через поширені в інтернеті міфи призводять до того, що люди, не підозрюючи про діагноз, помирають від ускладнень, які викликає діабет.

До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, що відзначається 14 листопада, у центрі Києва, біля КМДА відкрилася виставка «Діабет – не вирок» відомих фотомитців Олександра Мордерера та Тетяни Рубльової, присвячена міфам про діабет, які найчастіше зустрічаються в інтернеті. Проект реалізувала Асоціація лідерів сталого розвитку.

«Найпоширеніший міф про цукровий діабет – це зв'язок із цукром, як продуктом, хоча він насправді не має відношення до хвороби та не викликає її. Навпаки, діабетики часто носять із собою щось солодке. Це необхідно для екстреної допомоги у разі різкого зниження рівня глюкози в крові, через що можна впасти в кому. Таких міфів дуже багато.Завдяки нашому проекту ми зможемо розповісти людям, що своєчасна діагностика рятує життя, а діабет – не вирок. І наші герої – яскравий приклад повноцінного життя із діагнозом. А використання на фотографії цукру - задум фотохудожника, щоб провести аналогію з найпоширенішим міфом», - наголосила Олена Зубарєва, голова Асоціації лідерів сталого розвитку.

Владислав Мороз, генеральный директор «Нова Нордіск Україна» зазначив: «За різними оцінками в Україні проживає від 1,5 до 3,5 мільйона людей із діабетом. І більше половини з них просто не знають про своє захворювання, а багато з тих, хто знає, не лікуються з ряду причин. На жаль, це призводить до численних ускладнень, які розвиваються поступово і погіршують якість життя людини. Згідно зі статистикою, ускладнення цукрового діабету є однією з основних причин підвищеної смертності в Україні. За даними дослідження СТЕПС ВООЗ, 91% смертей в Україні – це смерті від неінфекційних хвороб, а 63% з них – це серцево-судинні захворювання, що можуть бути спровоковані цукровим діабетом у тому числі.

Оскільки компанія Ново Нордіск є глобальним лідером у лікуванні цукрового діабету та інших хронічних захворювань, ми постійно прагнемо допомагати суспільству боротися з діабетом, а наша щоденна діяльність направлена на зниження темпів розповсюдження цього захворювання серед українців, підвищення рівня обізнаності населення, запровадження якісної профілактики та діагностики, надання доступу до якісного лікування. Ми розуміємо, що недостатньо лише розробляти ліки від хвороб, профілактика також важлива. І саме тому ми підтримали проект «Діабет – не вирок», який познайомить українців із способом життя людей з діабетом, розповість їх життєві історії та розвіє чимало міфів про діабет. А головне допоможе людям, яким щойно встановили діагноз, – не втрачати надію та не опускати руки, вчитися жити з цим станом, розуміти, що при правильному та вчасному лікуванні можна жити майже повноцінним на здоровим життям».

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!