У ТЦК розповіли, скільки тисяч прикарпатців не з'явилися за викликом


Заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар розповів, скількох прикарпатців розшукують за неявку до ТЦК.

Про це він розповів в інтерв'ю Західному кур’єру, пише Бліц-Інфо.

За словами Боднара, до системи «Оберіг», внесено людей, які офіційно перебувають у розшуку поліції. Станом на зараз таких є майже 40 тисяч. Поліція має право примусово доставляти їх до ТЦК в порядку адміністративного затримання, інформує .

"Таких осіб, станом на грудень 2023 року у нас в області було 36 тисяч. За поточний рік в цю базу внесли ще три тисячі громадян. Всі ці люди офіційно знаходяться у розшуку. Тому не треба дивуватися, коли когось з військовозобов’язаних зупинили на вулиці, перевірили по базі «Оберіг» і відразу примусово доставили до ТЦК. Бо від початку війни тих, хто отримав повістку, не прибув до нас  і думає, що його ніхто не буде шукати, дуже багато.

Наголошую, зараз у нас обов’язкова явка до ТЦК за викликом. Цей виклик може здійснюватися в будь-який спосіб. Якщо людина думає, що не буде підписувати повістку і таким чином ухилиться, це не так. Зараз у нас працює відео фіксація за допомогою бодікамер, відбувається складання протоколу про відмову від підписання і так далі. Ми маємо право сповіщати людину будь-яким доступним шляхом будь-де: в громадських закладах, на вулиці, на підприємстві, в транспорті, за адресою проживання. Ці заходи проводяться і будуть проводитися",- зазначає Боднар.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!