Українці на Євробаченні. Найуспішніші та найпровальніші виступи


Цього року Україна втринадцяте виступить на пісенному конкурсі Євробачення. Саме сьогодні має визначитись переможець, який і представить нашу країну на цьому конкурсі.

А поки українці думають, за кого проголосувати та делегувати на пісенний конкурс, згадаймо найкращі та найгірші виступи наших представників у Європі.

1 місце – Руслана

У 2004 році на конкурс поїхала Руслана. Це був лише другий виступ України на цьому пісенному конкурсі. Та Європа в прямому сенсі була захоплена виступом українки. Її «Дикі танці» підірвали європейського глядача. Серед 36 країн, які тоді брали участь, Руслана отримала 280 балів і привезла конкурс в Україну. Тодішній президент Леонід Кучма одразу ж нагородив "дику" співачку званням народна артистка України.

2 місце – Вєрка Сердючка

У 2007 році в Гельсінкі поїхав Андрій Данилко, чи то пак його сценічний образ "Вєрка Сердючка". Там Вєрка виступила з піснею Dancing Lasha Tumbai.

Думки самих українців щодо представництва Сердючки розділились. Одні переконували – таке представництво співочої України оганьбить нас, інші ж були впевнені – європейці зрозуміють гумор. І останні мали рацію. Різниця між Сердючкою та переможницею Марією Шеріфович склала всього 33 бали. У підсумку – 2 місце за Україною.

2 місце – Ані Лорак

Після Сердючки срібло з Євробачення привезла і Ані Лорак. Приблизно з тих часів у Лорак і почалась тісна дружба з Філіпом Кіркоровим. Саме російський співак став головним помічником і натхненником Лорак на конкурсі. Кіркоров не пошкодував 200 тисяч доларів на сукню від відомого дизайнера Роберто Каваллі. До речі, Лорак, начебто, особисто заспівала кутюр'є свою конкурсну пісню, щоб він міг уявити, яка саме сукня їй потрібна.

Ну, і згадаємо найпровальніші виступи українців на Євробаченні. Це особливо важливо зараз, щоб не повторити таких помилок у цьому році.

19 місце – "Ґринджоли"

Наступний рік після тріумфу Руслани став і найпровальнішим для України. У 2005 році після Помаранчевої революції українці вирішили делегувати пісню, яка стала фактично гімном Майдану - "Разом нас багато - нас не подолати" івано-франківського гурту Ґринджоли. Щоправда європейці не оцінили української революційної пісні. У підсумку лише 19 місце.

15 місце – Гайтана

У 2012 від України поїхала відома українська співачка Гайтана. Ще на українському відборі навколо співачки було чимало скандалів. Зокрема, деякі націоналістичні організації розкритикували вибір Гайтани через її російську мову та колір шкіри.

Розгорівся скандал довкола українки і на самому Євробаченні в Баку. Пісню Гайтани Be My Guest назвали плагіатом – там, начебто, лунали мотиви пісень Сlocks Coldplay і When Love Takes Over Kelly Rowland feat. David Guetta.

Та попри весь цей резонанс на сцені Гайтана виглядала трохи банально і мляво. Тож у підсумку виборола лише 15-е місце.

14 місце – Олександр Пономарьов

У 2003 році Україна вперше поїхала на Євробачення. У цьому році нашу країну представив Олександр Пономарьов. Співак був дуже впевнений у власних силах. За словами самого Пономарьова, незадовго до конкурсу ізраїльська ясновидиця передбачила йому перемогу. Однак все це не дуже допомогло українцю. Відтак, пісня Пономарьова принесла Україні лише з 14 місце, набравши всього 30 балів.

Джерело: Канал 24