Українські науковці вивели нові коноплі, з яких можна виготовляти бронежилети для ЗСУ


В Україні вивели новий сорт посівних конопель "Софія", який можна використовувати для виготовлення бронежилетів для військових.

Сорт створили фахівці Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, повідомляють в академії, пише УП. Життя.

Рослину представили під час традиційного фестивалю промислових конопель "Hemp Fest", який відбувся на Сумщині.

Новий сорт універсальний щодо використання як волокон, так і насіння.

"Це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, зокрема і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах", – кажуть в академії.

 Учасникам фестивалю провели майстер-клас по збиранню комбайном насіннєвої частини конопель
 Організатори зробили акцент на розвитку коноплярства в умовах війни та відбудови України

Науковці кажуть, що технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, а також високоякісна сировина для канатів і парашутів.

"Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові", – говорять вчені.  

Також за слвоами науковців, коноплі – це тканина для пошиття натурального військового одягу, спідньої білизни, яка зарекомендувала себе у екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!