В Івано-Франківську стартувала виставка-презентація «Сторінками української книги»
Сьогодні з нагоди Дня української писемності та мови у фортечній галереї «Бастіон» стартувала презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги». Літературний захід, що також проводиться в рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка триватиме протягом вихідних.
Урочисте відкриття розпочалось під музичний супровід струнного ансамблю «Quattro Corde». Водночас франківці мали нагоду придбати різноманітну книжкову продукції івано-франківських видавництв, починаючи від художньої літератури та завершуючи науковою чи релігійною, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
Як наголосив заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Адамович, цей проект не має на меті конкурувати з Львівським форумом видавців.
«Він має стати ще однією складовою у відродженні української літератури. Спочатку, коли виникла ця ідею, було дуже багато скепсису. Розуміли, що ми не зможемо зробити щось масштабне і якісне з першого разу. Тож вирішили зробити наскільки зможемо, а з року в рік будемо наповнювати захід новим змістом, новою якістю. Загалом програма на два дні зовсім різна, та все ж, об’єднана єдиним – підтримкою українського слова, української книжки», - зауважив Сергій Адамович.
Ініціатор акції, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА Ігор Дебенко зауважує, що над організацією заходу тривалий час працювала робоча група, де входили і літератори і представники видавництв.
«Було вирішено, що на виставці-презентації будуть тільки місцеві видавництва, тож тут сім івано-франківських «виробників» книжкової продукції. Тим не менш, є широкий вибір різноманітної літератури. Крім того, будуть і презентації колекцій раритетних видань «Кобзарів», декламування віршів, ознайомлення іванофранківців з молодими місцевими авторами та їхньою творчістю», - зазначив Ігор Дебенко.
Щодо запитання від журналістів, чи стане така літературна акція традиційною для Івано-Франківська, організатори зауважують, що все залежатиме чи буде перша презентація вдалою. У разі успіху, обіцяють зробити більш масштабну виставку-презентацію вже у травні до Дня міста.
Для тих, хто має бажання відвідати літературне дійство, подаємо дводенну програму заходу:
Субота, 8 листопада
12.00 - 13.00 - урочисте відкриття за участю керівництва облдержадміністрації, міста, представників ЗМІ під музичний супровід струнного ансамблю «Quattro Corde».
13.00 - 14.00 - дитячі читання, декламування віршів Т.Г.Шевченка іноземними студентами ІФНМУ, ПНУ ім. В. Стефаника;
14.00 - 15.00 - презентації колекцій раритетних видань «Кобзарів», художньої літератури;
15.00 - 16.00 - презентація тематичної серії духовної літератури видавництва «Discursus», присвяченої 150-річчю від дня народження А. Шептицького за участю отців Івана Рибарука та Романа Гриніва;
16.00 - 18.00 - презентація книг місцевих авторів (О.Деркачова, О. Кузів та ін.), видань наукової і навчально-методичної літератури, підготовленої професорсько-викладацьким складом ВУЗів міста.
Неділя, 9 листопада
12.00 - 13.00 - презентація серії книжок «Свіжа проза» видавництва «Discursus» (В. Амеліна, О. Чупа, О. Деркачова, П. Кулакова);
14.00 - 16.00 – презентації нових книжок авторів Прикарпаття (С. Процюк, Х. Букатчук, Н. Ткачик, В. Андрушко);
16.00 - 17.00 - презентація серії книжок «Майстри української прози» видавництва «Лілея НВ»;
17.00 - 18.00 - виступ молодих виконавців класично-етнічної музики Мар’яни Яремак та Богдана Ославського;
18.00 - офіційне закриття заходу за участю керівництва облдержадміністрації, учасників заходу, представників ЗМІ, громадськості;
18.30 - підбиття підсумків 18-го відкритого щорічного літературного конкурсу «З точки зору осені».
Музичний супровід та творча підтримка - студенти Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника