В Івано-Франківську терміново потрібні донори крові 1, 2 і 3 груп з негативним резусом


Станом на 4 березня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові.

Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

«Вся Україна оплакує невинних загиблих в Одесі. До таких трагедій неможливо звикнути, хоча росіяни обстрілюють житлові будинки не вперше й навряд чи востаннє. На жаль, ми маємо бути до цього готовими — зокрема, здавати кров. Коли поранених привозять до лікарні, немає часу на пошук донорів — рятувати життя потрібно просто зараз, і кров для переливання вже має бути готова належним чином. Це означає, що ми самі маємо постійно підтримувати запаси донорської крові у своєму місті — можливо, вона врятує саме ваше життя. І навіть за відсутності обстрілів її постійно потребують люди з онкологічними та іншими захворюваннями», — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Цього тижня в Івано-Франківську особливо потрібні донори крові 1-, 3-, 4- груп.

Як здати кров?

Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.

- Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації.

- Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.

Кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами. Долучайтеся — ваша кров переможе!

Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!