В обласному управлінні СБУ розповіли, як протидіяли ворожим спецслужбам у 2021 році


У 2021 році СБУ на Прикарпатті системно протидіяло інформаційно-підривній діяльності ворожих спецслужб

З початку року кіберфахівці Управління СБУ попередили понад 90  кіберінцидентів та блокували 9 кібератак на державні інформаційні ресурси.

Крім того, за результатами проведених заходів: 

- викрито 2 злочини проти основ національної безпеки України за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність Україн) Кримінального кодексу України;

- викрито 15 злочинів, що становили загрозу в сфері кібер- та інформбезпеки держави;

- 11 особам повідомлено про підозру;

- набрали законної сили 6 вироків судів;

- 14 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Немає опису.

Зокрема:

Передано до суду обвинувальний акт щодо проросійського пропагандиста, т. зв. «політичного експерта», вихідця з міста Івано-Франківськ.  Зловмисник організовував та брав участь в антиукраїнських інформаційних кампаніях; активно працював на телеканалах РФ; публічно закликав до розвалу України та порушення її кордонів.  Його звинувачують, окрім іншого, у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Припинено діяльність хакерської групи у складі 3 осіб, причетної до розробки та поширення шкідливого програмного забезпечення. Віруси «вмонтовували» у популярні програми, зокрема, тих, що використовуються для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Організатор вже отримав вирок суду.

Блоковано роботу 2 ботоферм: на 1,5 тисячі та на 12 тисяч SIM-карток, обладнання яких застосовувалося для масштабних спотворень інформаційного середовища, у тому числі, для поширення контенту, спрямованого проти основ нацбезпеки. 

Викрито місцевого мешканця, котрий створив та адміністрував автоматизовану мережу з фейкових облікових записів, так званий «ботнет» на понад 100 тисяч акаунтів. Використовував його, серед іншого, і для DDoS та спам-атак, зламу веб-сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!