В Україні запускають оформлення закордонного паспорта в онлайні


Портал державних послуг iGov підключив черговий набір тих сервісів, якими громадяни можуть користуватися, не відходячи від комп’ютера.

Тепер на порталі iGov додалося ще три послуги, які можна повністю або частково отримати дистанційно: отримання довідки про доходи, отримання субсидій, і, напевно, одна з найбільш затребуваних – отримання або заміна закордонного паспорта,м інформує Про гроші.

Як пояснює один з ініціаторів проекту, Дмитро Дубілет, користувач може на сайті заповнити коротку форму і записатися на конкретний час (а не приходити в паспортний стіл з раннього ранку і простоювати в черзі кілька годин поспіль). У найближчому майбутньому планується також підключити можливість оплати цієї послуги через інтернет картку. А потім – додати на сайт не лише опцію запису на конкретний час візиту, а й записи на отримання паспорта. Онлайн-оплату передбачається запустити через один-два тижні.

«Необхідності візитів, на жаль, через вимоги по фото і зняттю відбитків поки що позбутися не виходить», – пише Дмитро.

Поки що послуга запущена в тестовому режимі і працює для одного паспортного столу в Дніпропетровську, на вул. Поля, 3. В інших містах планується запустити послугу до кінця року.

«Важливий пілот, а тепер будемо ходити по кабінетах Києва та переконати, що важливо запустити по всій країні», – розповідає Дубілет.

Для отримання довідки про доходи з податкової також потрібно заповнити форму, вказати місце, звідки можна буде її забрати, а також – період довідки. Для того, щоб оформити субсидію, потрібно зайти в систему через BankID і заповнити форму. Протягом 20 днів користувач отримає лист з копією документа про погодження субсидії або з причинами для відмови.

Нагадаємо, раніше волонтери спільно з керівництвом ДАІ та МВС днями запустили на цьому ж порталі одну з найбільш затребуваних державних послуг: реєстрацію авто з пробігом в МРЕВ.

Всього на iGov планується запустити понад 150 державних послуг, які громадяни зможуть замовляти, оплачувати і отримувати через інтернет. iGov – це спільна ініціатива держави та волонтерів щодо «оцифрування» всіх держпослуг. Над порталом працюють ІТ-волонтери з усієї країни і навіть за її межами.