Вчителька з Рогатинщини судиться зі школою через вакцинацію


16 листопада 2021 р. адвокати вчительки математики й інформатики Заланівської гімназії Наталії Скородинської звернулися до суду з позовом про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення невакцинованої працівниці від роботи.

У матеріалах справи зазначається, що невакцинована вчителька відсторонена від роботи без збереження заробітної плати наказом директора від 5 листопада 2021 р. У гімназії вона працювала з 1988 року, пише КУРС.

У позовних вимогах адвокати просили поновити вчительку на посаді, стягнути на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з дня незаконного відсторонення від роботи з 8 листопада 2021 року до дня ухвалення судового рішення у справі.

Наказ про відсторонення вчителька і адвокати вважають таким, що начебто порушує Конституцію України, міжнародні договори та трудове законодавство.

Дирекція гімназії заперечила проти позову і зазначила, що відсторонення вчительки від роботи не є порушенням права на працю, оскільки за нею зберігається робоче місце, а трудові відносини з нею лише призупинено.

У суді вчителька заявляла, що наявні вакцини від коронавірусу нібито не пройшли всіх клінічних випробувань та з врахуванням її стану здоров’я становлять небезпеку для життя.

Дослідивши матеріали справи та доводи сторін, суд дійшов висновку, що позивачка як працівник закладу загальної середньої освіти підлягає обов’язковому профілактичному щепленню проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, однак відмовилась від цього та не надала документа щодо медичних протипоказань та застережень, а тому керівник навчального закладу правомірно видала наказ про її відсторонення від роботи.

Що стосується вимог про поновлення на роботі на посаді вчителя та виплати середнього заробітку за період з 8 листопада 2021 року до дня ухвалення судового рішення у справі, то суд вирішив наступне:

«Тимчасове увільнення працівника від виконання ним його трудових обов’язків в порядку відсторонення від роботи (на умовах та підставах, встановлених законодавством) за своєю суттю не є дисциплінарним стягненням, а є особливим запобіжним заходом.

Застосовується такий захід у виняткових випадках і має за мету відвернення та/або попередження негативних наслідків. Призупинення трудових відносин в такому випадку не тягне за собою обов’язкове припинення самих трудових відносин. На період усунення від роботи за працівником зберігається його робоче місце», – йдеться у рішенні суду.

В результаті суд відмовив у задоволені всіх позовних вимог учительки.

Рішення суду ще може бути оскаржене в апеляційній інстанції.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!