Верховний суд Британії ухвалив рішення на користь України у справі про «борг Януковича»


Верховний суд Великої Британії ухвалив рішення на користь України у справі про єврооблігації на 3 мільярди доларів, відомої як «борг Януковича».

Про це повідомляє Мінфін України, пише Громадське.

Справа була ініційована росією проти України. Суд вирішив, що справу необхідно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні.

Зокрема має бути досліджена позиція захисту України. Київ наголошував на примусі та погрозах росії застосувати силу ще з 2013 року для того, щоб змусити Україну випустити облігації. Суддя Блер заявив, що погрози росії застосувати силу у 2013 році слід розглядати у контексті реального застосування сили у 2014 році.

Верховний суд на цьому етапі не розглядав фактів повномасштабного вторгнення росії в України, оскільки розгляд справи розпочинався раніше. Однак суд вважає, що подальшу поведінку росії неможливо ігнорувати.

росія через довірену особу переконувала суд ухвалити рішення на користь москви, застосувавши скорочену процедуру і цим уникнувши детального дослідження російських дій. Врешті суд відхилив прохання росії.

Що таке «борг Януковича»?

У той час, як в Україні вже тривала Революція гідності, у грудні 2013 року президент рф володимир путін та президент України домовилися про кредит на 15 мільярдів доларів. Згідно з угодою, щороку Україна повинна була сплачувати додаткові 5% від суми кредиту.

Україна встигла отримати тільки перший транш кредиту — 3 мільярди доларів. 20 грудня 2013 року Україна розмістила облігації на Ірландській фондовій біржі, а росія викупила їх. Ця сума і стала відома як «борг Януковича».

У грудні 2015 року Кабмін увів мораторій на виплату 3 мільярдів доларів за єврооблігаціями. У лютому 2016-го росія подала позов проти України до Верховного суду Великої Британії, а у травні Київ передав документи для свого захисту.

Суд першої інстанції ухвалив рішення, що політичний складник надання Україні коштів не може впливати на рішення Києва не виплачувати борг, тобто зобов’язав Україну погасити 3 мільярди доларів та виплатити відсотки за позикою. Натомість апеляційні суди скасовували ці рішення.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!