Ветерани АТО у Франківську зіграють Шекспіра англійською мовою


У четвер, 13 червня в Івано-Франківську відбулась пресконференція організаторів "Проекту W" (Veterans, Volunteers and William) - першого в Україні театру ветеранів та волонтерів АТО - ООС.

Вже 21 червня на сцені франківського драмтеатру відбудеться прем'єра його вистави на одну дію англійською мовою "12 ніч, або Що захочете", інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Керівник драмтеатру Ростислав Держипільський розповів, що прем'єра вистави нещодавно відбулась у Києві.

"Понад рік назад до мене звернувся бойовий капелан Сергій з ідеєю створити театральний проект Шекспіра англійською мовою. Я звичайно спочатку сумнівався, але все ж погодився", - зазначив режисер.

У виставу задіяні ветерани АТО і волонтери. Протягом року Олексій Гнатковський їздив до Києва і проводив для всієї трупи заняття з акторської майстерності.

"Насправді вони зіграли набагато краще, аніж професійні актори. Я вражений результатом", - додав Держипільський.

Режисер Олексій Гнатковський зазначив, що на кастинг спочатку прийшли 60 чоловік. З них відібрали 20, а на кінець залишилось тільки 15.

"Репетиції спочатку відбувались в Андріївській церкві, а потім на території Михайлівського собору. На початку вистави кожен актор виходить на сцену, як звичайна людина і розповідає свою історію, свою мотивацію. У кінці вистави ми кажемо, що має перемогти любов", - акцентує Гнатковський.

За словами організаторів, театр ветеранів та волонтерів — це не тільки засіб психологічної реабілітації, інструмент зовнішньої культурної дипломатії, але й спосіб налагодження психологічних стосунків всередині суспільства, яке має навчитися приймати, співпереживати, перемагати сумніви аби здобути перемогу.