Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич: В українців треба плекати любов до читання
Сьогодні з нагоди Дня української писемності та мови у фортечній галереї «Бастіон» стартувала презентація сучасної української книжкової продукції «Сторінками української книги».
Літературний захід, що також проводиться до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка триватиме протягом вихідних.
У рамках акції відбулась презентація тематичної серії духовної літератури видавництва «Discursus», присвяченої 150-річчю від дня народження Андрея Шептицького за участю отців Івана Рибарука та Романа Гриніва. Послухати про життєві постулати Архієпископа прийшло багато людей. Серед гостей був і Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.
Як зауважив у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» Олександр Сич, такі заходи є надзвичайно потрібними та корисними сучасному українцю.
«Дуже задоволений, що потрапив на презентацію духовної літератури за участю отців. Отець Роман дуже гарно говорив про Владику Андрея Шептицького. Мені було приємно послухати і отця Іван Рибарук, який почав із збірки власних проповідей, але від особистого бачення перейшов на Владику Андрея. З вуст обох отців прозвучало кілька цікавих фактів, які показують наскільки важливою та цікавою постаттю він є для українців. Пригадую, як багато років тому сам прочитав книжку «Як будувати Рідну хату». Змісту вже й не переповім, але запам’ятався висновок: це велике зло, коли людина робить роботу через силу і без задоволення. Бо життя минає, і прожити його з ненавистю до своєї справи є гріхом. Власне, такий висновок зробив після прочитаної праці Владики Андрея. Це ще раз підштовхує до думки, що його треба читати», - зазначив Сич.
Крім того, Олександр Максимович наголосив, що сьогодні українська книжка перебуває у катастрофічному стані.
«Адже тільки 20% українських книжок друкуються в Україні, а 80 – у Росії. І це при тому, що із цих 20-ти ще якась частина є російськомовна. Отже, треба українській книжці допомогти стати на ноги, надати їй податкові пільги та обмежити доступ до ринку російської книжки. Та не менш важливим є плекати читання. Це страшно, коли людей питають, що вони в цьому році прочитали і тільки 16-18% готові назвати одну книжку. І це дійсно катастрофа. Можу сказати офіційно, що дав завдання Міністерству освіти розробити спеціальні програми для пропаганди читання в школі та серед дорослого населення. І перш за все до цього треба привчати дітей, бо дорослого перевчити складніше. До речі, це зовсім не фінансова біда, а проблема ментальності. Бо деколи купити книжку дешевше, ніж витратись на пиво та сигарети. Але має бути потреба в читанні. От її і треба культивувати», - каже Віце-прем’єр.