У суботу, 3 червня, до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня, Богородчанського району, на Архієпархіальну прощу родин зібралися близько двох сотень сімей з усього Прикарпаття.
Очолив моління Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, йдеться на сторінці Відпустового центру блаженного Симеона Лукача с. Старуня.
Впродовж останніх кількох років проща завжди відбувається в перший тиждень літа. Не вийнятком став і цей рік, щоправда вперше подібна проща відбувалася саме на батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача. Гаслом цьогорічного заходу став вислів: «Щоб нація була сильною, міцною має бути сім‘я та родина».
Розпочалися моління поблизу джерела Матері Божої Неустанної Помочі з молебню до блаженного Симеона. Молебень очолив о. Юрій Прилепський — голова Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Далі прочани вирушили на Старунську гору, молячись вервицю. На вершині гори, у каплиці Пресвятої Родини, духовенство прочитало ряд молитов, в яких просили Божого благословення та заступництва для усіх наших сімей та родин.
Опісля в каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці душпастирі відслужили молебень до Христа Чоловіколюбця.
Відтак присутні мали змогу вітати Владику Миколу. Архієрея зустріли Анна та Іван Меланії — подружня пара, яка цьогоріч відзначила 70-ліття подружнього життя.
Цікаво, що це подружжя усе
життя залишаться вірним нашій Церкві: ще у часи підпілля, вони разом з іншими вірними їздили до москви, щоб відстояти права Української Греко-Католицької Церкви та приймали у себе вдома священників, які здійснювали своє служіння у таємно. Й донині пара ревно відвідує Святі Літургії та молиться за мир у нашій Батьківщині.
Згодом Владика Микола очолив Архієрейську Божественну Літургію, під час якої звернувся до вірних з повчальною проповіддю щодо цінності сім‘ї та християнського подружжя.
«Що нас зібрало сьогодні у Відпустовому центрі священномученика Симеона Лукача у Старуні? Це перш за все любов до Господа і наша віра в Нього. І саме в контексті відправи Божественної Літургії ми хочемо дякувати Богові за наші сімʼї та родини й просити благословення для тих, які готуються до подружнього життя. По-особливому сьогодні святкуємо ювілеї, а вони можливі завдяки тому, що ваш спільний подружній життєвий шлях проживаєте у Божій присутності, довіряючи радості й клопоти подружнього життя Його святій опіці», — мовив Владика Микола.
А відтак додав: «Під час святкування ювілею спільного подружнього життя можуть виникнути два почуття: здивування і жаль. Здивування тому, що було б дуже приємно у щирості серця сказати своїй дружині або чоловікові: “Я ще не здатний любити тебе так, як хотілося б, але я вражений тим, що після 5-ти, 10-ти, 25-ти чи 60-ти років ми все ще разом “в радості і горі, у доброму та поганому здоровʼї…””. Але також жаль через те, що “Я міг любити тебе більше, але не зробив цього”».
Також Архієрей запропонував сім’ям духовні настанови, якими варто користуватися у подружньому житті:
«Ви “одружилися в Господі”, продовжуйте “запрошувати” Його у своє життя та у свій дім. Приймайте Його з радістю й шануйте Його. Він є вашим Господом і Учителем.
Продовжуйте молитися до Нього і слухати Його – кормитися Його Словом через Святе Письмо та Його Тілом і Кровʼю у Святому Причасті. Культивуйте радість життя, приймайте бажання вашого чоловіка чи дружини, цінуйте їхні таланти, перш ніж вказувати на недоліки.
Памʼятаймо, що “Царство Боже всередині нас”, ми є “криницею Божих чудес”. Ми ніколи не перестанемо досліджувати та насолоджуватися свіжою джерельною водою, яка завжди бʼє з людського серця.
Закохатися легко, але любити важко — це мистецтво, яким потрібно займатися щодня. Виховуйте в собі смиренність і вміння часто говорити: “Пробач, я помилився, вибач мені! Я люблю тебе за те, ким ти є, а не тому, що ти є таким/такою, яким/якою я хочу тебе бачити”».
«Життя це подарунок, який я відкриваю щоранку, коли прокидаюся. Жити добре, але ще прекрасніше жити разом, розділяючи радість і смуток, розчарування і надії. Говоріть часто, що любите одне одного — словами, жестами та діями. Навіть якщо ви прожили в шлюбі багато років, важливо підтримувати атмосферу закоханості. Серед багатьох справ, якими займаєтеся щодня, знаходьте час, щоб сісти разом i спокійно послухати один одного. Знаходьте час, щоб ваше серце стало схожим на “ручний диван»”, в якому чоловік або дружина можуть посидіти, розслабитися та відчути себе любленими», — насамкінець зауважив Владика Микола.
На завершення цьогорічної прощі Владика Микола уділив своє архієрейське благословення парам, які цьогоріч святкують ювілей подружнього життя.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!