Відомі прикарпатці готові виходити на "Євромайдан"
Останні події в Україні щодо зміни політичного курсу країни та рішення Уряду призупинити підготовку до підписання асоціації з ЄС збентежило свідомих українців. Люди розчаровані та розгублені таким рішенням та закликають владу підтримати євроінтеграційний курс держави. А в містах та столиці з ночі четверга тривають нечисленні мітинги на підтримку асоціації з ЄС.
Кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився у громадських діячів, політиків, письменників та політологів Прикарпаття, чому, на їхню думку, Уряд змінив політичний курс країни і що це означатиме для українців? І чи готові вони виходити на "Євромайдан".
Руслан Марцинків, народний депутат України:
Я розцінюю це, як зраду інтересів українців. Тому сьогодні прикладаю всіх зусиль, щоб підняти людей на акції протесту. Щоб вони сказали своє вагоме слово і євроінтеграція, євросподівання людей все таки були виконані. На сьогодні лідери опозиції висловлюють свою позицію на майдані в Києві. А також готуємо велику акцію на неділю, о 12 годину біля пам’ятника Шевченка в Києві. І я впевнений, що прийде дуже багато людей. Тільки від нас - українців залежить, чи зможемо ми змусити Януковича все ці кілька днів до саміту змінити ситуацію. Незважаючи на зраду, в нас до 28 листопада ще ж час. І суспільству треба прикласти максимум зусиль, щоб асоціація все таки відбулась. Хоча після таких «реверансів» Азарова і Януковича, часу залишається дуже мало.
Василь Карп’юк, письменник, журналіст:
Таке рішення влади для нас є дуже поганим, недобрим. Ця влада, що є зараз не була обрана громадянами, , але різними шляхами вони все ж до неї прийшли. Та після багатьох розчарувань, суспільство нічого не робило, а перебувало в стані очікування. І це дало їм можливість знову ж таки робити такі негативні речі, як призупинення підготовки до підписання асоціації з ЄС. Та тут вже нема чого очікувати. Бо поки вони обкрадали нас - теперішніх українців, то це ще терпілось. Але зараз вони крадуть майбутнє у нашого покоління, у наший дітей. І цього вже не можна терпіти. Тому люди мають вийти на акції громадської непокори. Адже мова йде не тільки про конкретний шлях до Європи. А про те, що ця влада не дає нам можливості обирати майбутнє. Мені дуже шкода, що багато друзів виїжджають за кордон, бо тут не бачать перспективи. І це дуже погано, тому потрібно це змінювати. Та протести обов’язково мають бути мирними, бо інакше не зможуть принести результату. А суспільство має бути цілеспрямованим та безкомпромісним.
Олександр Доній український політик та громадський діяч:
Моє ставлення категорично негативне до затримки євроінтеграції. Янукович сам перекинув її як зміну курсу перетримки. Щодо майдану я вже серед ночі там був сьогодні та відповідно готовий виходити ще раз.
Іван Маруняк громадський діяч, представник Громадянської мережі ОПОРА:
Я не підтримую рішення центральної влади і вважаю його абсолютно безглуздим. Я не проти згадати як то було дев’ять років тому, я готовий іти на майдан.
Роман Чернега політик, народний депутат України:
Це рішення Кабінету Міністрів, то, думаю, його приймав Азарова з «благословення» Януковича. Я різко засуджую кардинальну зміну зовнішнього вектору і припинення переговорів щодо євро асоціації. Думаю українці також. І приклад цьому - «Євромайдан» в Києві, де я також був і буду. Адже акція оголошена безстроковою. І ми закликаємо всіх українців приєднатися до свідомих українців. Багато людей вже самостійно організовуються через соціальні мережі і прямують до Києва. Для того, щоб висловити свою думку та виступити за підтримку євроінтеграційних процесів України. Безумовно, Україна ще має шанс змінити останнє рішення та виконати всі ці умови, які поставив Євросоюз. І не вигадувати жодних причин, нібито валютний фонд ставить щодо фінансування занадто жорсткі вимоги і таке інше. Адже всі прекрасно розуміють, що й раніше Світовий банк, МВФ також давали кредитні кошти нашій державі під різні вимоги. Та раніше ні Уряд, ні Президента вони не лякали і не були підставою для відмови отримання тих коштів. Тому думаю, що ці всі процеси надумані та будуть викликати спротив у звичайних громадян. А ми як опозиційні політики також будемо всіма силами намагатись, щоб ЄС дало нам «зелене світло» та підписало угоду про асоціацію.
Ігор Ткач івано-франківський політолог:
Це є блеф чистої води. Гра перед європеїзмом та вимагання виторгувати для себе більше грошей і кращі умови. Насправді виглядає так, що Європа втрачає багато, якщо нас віддають Кремлю. Я певен, що асоціації не буде і певен, що якщо і щось підпишуть, то не підпишуть ті важливі питання, які найбільше нам потрібні. Це питання митниці, торгівлі, виробництва, захисту. Я б не хотів виходити на майдан якщо мене буде хтось вести туди і щось розказувати. Я в Європі був і знаю, що таке Європа. Я певен, що багато хто не готовий вийти на майдан і суть навіть не в готовності. Суть в тому, що люди може і готові, але всі настільки занурені у виживання, що люди просто свій час будуть витрачати для себе і своєї сім’ї. Я думаю, що тих очікуваних цифр про які мовиться на «Європейському майдані» не буде.